MENU
klinika

Shqipëria tenton kundësulmin

Iniciativë e Ishujve Faroe, mysafirët provojnë me forca të pakta

20.11.2023 - 22:24

Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe

Shqipëria po përballet Ishujt Faroe në “Air Albania” (kualifikuese Euro 2024). Kuqezinjtë u nevojitet vetëm një pikë për të siguruar vendin e parë në grupin kualifikues, me biletën e Europianit tashmë që është në kasafortë.

Në portë luan Strakosha, ndërsa përpara tij do jenë të vendosur Mitaj, Balliu, Ismajli dhe Gjimshiti. Mesfusha përbëhet nga Asllani dhe Bare. Mirlind Daku do ketë mbështetjen e Uzunit dhe Asanit nga krahët, ndërsa Bajrami prapa shpinës së tij.

Shqipëria ka zhvilluar fushatë eliminatoresh fantastike, duke lënë mbrapa kombëtare të mëdha. Në 7 ndeshje, ekipi i Sylvinhos ka grumbulluar 14 pikë.

Formacioni: Strakosha, Mitaj, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Asllani, Bare, Asani, Uzuni, Bajrami, Daku

Minutë pas minute:

25- Iniciativa i takon Ishujve Faroe, provojnë me forca të pakta. Goditja e parë nga këndi e ndeshjes është për ta. Më pas, Shqipëria del në kundërsulm, pa rezultat.

18- Rast i mirë për Dakun, nuk shfrytëzohet si duhet. Gjithsesi, aksioni konsiderohet pozicion i parregullt.

9- Goditje dënimi për mysafirët. Asgjë serioze.

10- Minutat e para. Rastet konkrete mungojnë. Ndërkohë që luhet një lojë e ashpër, pesë faulle deri tani.

Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!