MENU
klinika

26 faulle

Mesfushori i Çelsit është lojtari më i ashpër në Angli

19.11.2023 - 13:02

Konor Gallager kryeson listën e lojtarëve që kanë shkaktuar më shumë faulle në Premier Ligë këtë sezon. Ylli i Çelsit ka shkaktuar goditje dënimi në 26 raste të ndryshme gjatë 12 ndeshjeve të tij në kampionat gjatë 2023-24.

Mesfushori 23- vjeçar shkakton mesatarisht 2.1 faulle për ndeshje, por ka marrë vetëm një ndëshkim. Ai ka shkaktuar të paktën katër ndërprerje lojë më shumë se çdo lojtar tjetër në Premier Ligë këtë sezon.

Grupi tjetër më i ashpër i lojtarëve ka shkaktuar 22 faulle këtë sezon. Këtu përfshihen Abdoulaje Dukure i Evertonit, mbrojtësi i Totenhemit, Destini Udogi dhe Zhoao Gomesh i Uolvesit.

Faullet e Dukuresë e kanë parë atë të ndëshkohet tre herë, ndërsa Gomesh ka marrë katër paralajmërime. Megjithatë, Udogi i lë pas të dy me katër kartonë të verdhë dhe një të përjashtim.

Ai pa të kuqe gjatë humbjes 4-1 të Totenhemit në derbin me Çelsin në fillim të këtij muaji. Seti i ardhshëm i lojtarëve ka shkaktuar 21 gabime secili. Ai përfshin yllin e Lutonit, Mervëllous Nakamba dhe Aleksis Mek Alisterin e Liverpulit.

Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!