MENU
klinika

Elbasan

Shkëndija në sobën e druve shkakton zjarr në një banesë

20.11.2023 - 16:23

Zjarr në një banesë në Elbasan. Ngjarja ndodhi në fshatin Bathës të Elbasan.

NJOFTIMI I POLICISE
Në fshatin Bathës, dyshohet se për shkak të një shkëndije në sobën e druve, ka rënë zjarr në banesën e shtetases D. H., 84 vjeçe.

Si pasojë e flakëve janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit. Grupi hetimor vijon punën për dokumentimin ligjor të shkakut të rënies së zjarrit.