MENU
klinika

Mediat izraelite

“Burime diplomatike në Perëndim vlerësojnë se presidenti iranian ka vdekur“

19.05.2024 - 21:55

Ushtria iraniane është “ngritur në këmbë” pas uljes emergjente që helikopteri i presidentit iranina bëri në një zonë malore në afërsi të kufirit me Azerbajxhanin.

Autoritetet në Iran kanë nisur urgjentisht kërkimin për liderin Iranian, Ebrahim Raisi, por mjegulla dhe moti i keq vështirësojnë operacionin e kërkim shpëtimit.

“Nuk është ende e qartë se çfarë ndodhi me helikopterin e presidentit iranian, por burime diplomatike në Perëndim vlerësojnë se Raisi nuk i mbijetoi rrëzimit”.

Kjo u raportua në një përditësim nga TV izraelit Channel 12.