MENU
klinika

Reagon nga burgu Fredi Beleri

“Rama do t’i ulë moralin grekëve, por s’do t’ia dalë!“

12.05.2024 - 21:35

Zgjedhja e ditës së sotme për vizitën e kryeministrit shqiptar në Athinë nuk është e rastësishme, thotë Fredi Beleris në mesazhin e tij nga Burgu i Fierit, duke akuzuar kryeministrin shqiptar se dëshiron të provokojë.

Mediat greke shkruajnës se, kandidati për eurodeputet i PD-së dhe kryebashkiaku i Himarës tregon se sot bëhet pikërisht një vit nga arrestimi i tij.

Sipas tij, Rama zgjodhi këtë ditë pasi e ka shqetësuar kandidimi i tij si eurodeputet me partinë greke “Demokracia e Re”.

“Ai dëshiron të provokojë Greqinë, të bëjë një shfaqje force brenda Shqipërisë dhe të ulë moralin e grekëve në rajon. Ai nuk do t’ia dalë. Askush nuk mund të luajë me krenarinë dhe dinjitetin e helenizmit”, përfundon mesazhi i Fredi Belerit.