MENU
klinika

Laçi dhe Gjasula mbajnë gjallë shpresat e kalimit të grupit

Dramë dhe emocione deri në limite, Kombëtarja barazon 2-2 kundër Kroacisë!

19.06.2024 - 17:09

Dramë dhe emocione deri në limite, Kombëtarja barazon 2-2 kundër Kroacisë! Laçi dhe Gjasula mbajnë gjallë shpresat e kalimit të grupit.

90+9′ Mbyllet 2-2 ndeshja.
90+8′ Daku gabon në pasim, kuqezinjtë humbasin shansin për të shënuar golin e tretë.
90+5′ Klaus Gjasula barazon ndeshjen në 2-2.
85′ Hoxha dhe Daku në fushë, në vend të Ramadanit dhe Manajt.
76′ Kroacia merr avantazhin 2-1, Gjasula shënon autogol.
75′ Strakosha bën pritjen e ndeshjes, mban në lojë tanët.
74′ Kramaric barazon ndeshjen. Nga brenda zonës me të djathtën Kroacia barazon 1-1.
72′ Klaus Gjasula debuton në Euro 2024, merr vendin e Laçit, autorit të golit.
67′ Nedim Bajrami në kundërsulm, goditja shkon në tribuna.
64′ Jasir Asani i lë vendin Seferit te tanët.
63′ Asllani gjuan nga jashtë zone, ndal Livakovic.
58′ Sutalo “fal” Shqipërinë, gabon me kokë nga pranë portës.
53′ Sërish Strakosha, ndal edhe goditjen e Kovacic.
50′ Strakosha bën heroin, ndal goditjen e Susic.
46′ Nis pjesa e dytë, Kroacia bën dy zëvendësime. Brozovic dhe Majer i lënë vendin Pasalic dhe Susic. Shqipëria luan me formacionin e pjesës së parë.
45+3′ Mbyllet 0-1 për Shqipërinë pjesa e parë.
45+2′ Strakosha bën një pritje fantastike, arbitri akordon faull në zonë për tanët.
45+1′ Rey Manaj shfrytëzon një krosim nga krahu dhe godet me kokë. Topi ndalet nga Livakovic pa forcën e duhur.
43′ Majer i kroatëve godet me kokë, sfera del jashtë.
31′ Kombëtarja humbet shansin e artë me Asllanin, që pak metra larg Livakovic u ndal nga portieri kroat. Gabimi i Modric në mesin e fushës u shfrytëzua nga Asani, që pasoi bukur për Asllanin, i cili i vetëm përballë portierit kroat gaboi shansin për të shënuar golin e dytë dhe të qetësisë.
22′ Kombëtarja mbron mirë, Kroacia sheh nga sulmi. Strakosha bën dalje të mirë.
15′ Nedim Bajrami lëviz bukur dhe gjuan nga brenda zone, topi devijohet në këndore.
11′ GOOL! Qazim Laçi zhbllokon shifrat pas 11 minutash lojë, duke mposhtur me kokë Livakovic. Pas krosimit të Asanit, mesfushori nuk gaboi nga pranë portës.
3′ Tanët e nisin mbarë në minutat e para, kërkues me Bajramin dhe Manaj.
2′ Më shumë se 15 mijë tifozë të Kombëtares në stadium.
1′ Nis ndeshja në Hamburg, atmosfera gjatë këndimit të himnit kuqezi emocionuese.
Formacionet zyrtare, gjykon francezi François Letexier:
Kroacia 4-3-3: Livakovic; Juranovic, Sutalo, Gvardiol, Perisic; Modric, Brozovic, Kovacic; Majer, Kramaric, Petkovic Trajner: Zlatko Dalic
Shqipëria 4-3-3: Strakosha; Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Ramadani, Asllani, Laçi; Bajrami, Asani, Manaj Trajner: Sylvinho

Tifozët e Sivasspor e presin me ovacione

Rey Manaj, zbarkon në Turqi

"Ja çfarë më shkruanin kur isha në Europian"

Ylber Ramadani i mrekulluar nga tifozët e Leçes

Shtatë lojtarë me valixhet në duar

Operacioni “fshesa” te Manchester United