MENU
klinika

VIDEO/ Rama publikon pamjet me dron

Hapet qarkullimi në një pjesë të aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë

07.06.2024 - 12:02

Aksi rrugor Elbasan-Qafë Thanë, pjesë e Korridorit VIII, është hapur tashmë për qarkullimin e automjeteve.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet me dron nga rruga, e cila është pajisur me të gjithë sinjalistikën rrugore.

“Aksi rrugor Elbasan-Qafë Thanë, pjesë e Korridorit VIII, është hapur tashmë për qarkullimin e automjeteve”, ka shkruar Rama krahas pamjeve.


Aksi rrugor Elbasan – Qafë Thane është një nga më të rëndësishmit në vend, pjese e korridorit VIII. Itinerar është Durrës – Elbasan – Librazhd – Qafë Thanë, për të vazhduar në Maqedoninë e Veriut dhe Bullgari. Ky aks rrugor lidh zona me rëndësi si portin e Durrësit me Greqinë, Maqedoninë e Veriut, Bullgarinë etj. Gjatësia totale e këtij aksi rrugor është 50.12 km.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNPo ndihmonte qytetarin të ndërronte gomën e autobotit

Vdes aksidentalisht polici në Elbasan

Rezultati i Censit të popullsisë

Qarqet me më shumë dhe më pak banorë