MENU
klinika

Dy personazhet e njohur që i premtuan nga 2 mijë euro

I dënuar me 32 vite burg, shqiptari hap fushatë në Tik Tok për të mbledhur para

09.06.2024 - 18:48

Një mafioz shqiptar që po vuan 32 vite burgim për vrasje, po u lutet ndjekësve të tij në TikTok për para. Vrasësi i punësuar nga bandat, Eugert Merizaj, 33 vjeç, duket se po përdor një telefon celular dhe futet në Live në TikTok.

Merizaj foli me të vetëquajturin “Mbreti i Instagramit ” Kozak Braçin në një video javën e kaluar të filmuar brenda burgut në Manchester. Në klip, Braci i thotë Merizajt: Do të kesh 2000 € nga unë, 2000 € nga Fabio Dushku, si mbështetje për të dalë nga burgu.

Në video ai thotë se ka shpenzuar 50,000 £ për avokatët dhe shprehet: Askush nuk do të më lërë të dal. Më kanë ikur paratë. Apeli financiar vjen pasi u zbulua në gusht të vitit të kaluar se Merizaj po transmetonte video të drejtpërdrejta nga qelia e tij e burgut në Mbretërinë e Bashkuar në TikTok, ku flirton me gra dhe luan lojëra online me kriminelët në burgje të tjera. Ai madje u mburr se telefoni i tij ishte hedhur në burgun e tij në Mançester me dron dhe se ai e fsheh atë brenda një tualeti.

Merizaj u mburr gjithashtu se nëse telefoni i tij zbulohet nga oficerët e burgut ai thjesht do të ‘blinte një tjetër’. Ai pretendoi në atë kohë se ishte telefoni i tretë që përdorte në burg, ku secili i kushtonte 2000 £.