MENU
klinika

VIDEO / Rama zbulon datën!

Kur do të hapet tuneli i Llogarasë

18.06.2024 - 11:26

Tuneli i Llogarsë do të hapet më 5 Korrik 2024. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i vendit, Edi Rama në një postim në Facebook.

Krahas lajmit, kryeministri Rama ka shpërndarë dhe një pamje më të plotë të tunelit të Llogarsë, ku po kryhen punimet e fundit deri në hapjen e tij.

Puna për tunelin do të rifillojë në vjeshtë për të përfunduar të gjithë veprën, përfshirë tunelin e emergjencës.

Këtë vit kalimi në tunel do të jetë falas, ndërsa pagesa do të nisë nga viti i ardhshëm.

Tuneli i Llogarasë, me një gjatësi 5.9 kilometra, do të shkurtojë kohën e udhëtimit nga Vlora për në Palasë në vetëm 20 minuta.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Aeroporti Vlorës, aksi Thumanë-Rrogozhinë...

Balluku tregon projeket madhore të qeverisë

"Nga sot ky aks është i hapur për publikun"

Bypass-i i Fierit/ Rama: Mbyllen përfundimisht punimet