MENU
klinika

Kualifikimi i mundur/ Skenarët!

Sa janë tani shanset e Shqipërisë për të vazhduar Europianin?

19.06.2024 - 18:40

Shqipëria është në vendin e tretë në grup për shkak të golavarazhit, ndërsa në renditjen e vendeve të treta, momentalisht Shqipëria është në vendin e dytë, pas Sllovenisë.

Por skuadra e Sylvinhos ka luajtur një ndeshje më shumë se skuadrat e tjera, teksa shanset vazhdojnë të jenë aty për t’u kualifikuar.

Kuptohet se do të na duhej një mrekulli ndaj Spanjës. Një fitore e kuqezinjve, do ta kualifikonte Shqipërinë, ndoshta edhe si vend të dytë nëse Italia nuk fiton asnjë nga ndeshjet e radhës.

Një barazim me Spanjën do të na çonte në kuotën e dy pikëve dhe për të qëndruar në vendin e tretë do të na duhej dhe një barazim ose fitore e Italisë përballë Kroacisë, por për t’u kualifikuar, duhet që të ketë të paktën dhe dy skuadra të tjera në vendin e tretë në grup me dy ose më pak pikë dhe që të kenë golavarzh më të keq se Shqipëria.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Laçi dhe Gjasula mbajnë gjallë shpresat e kalimit të grupit

Dramë dhe emocione deri në limite, Kombëtarja barazon 2-2 kundër Kroacisë!