MENU
klinika

Mediat kroate publikojnë pamjet

VIDEO/ Djali i Vuçiç i përfshirë në përplasjen e serbëve me tifozët anglezë

17.06.2024 - 10:07

Ditën e djeshme ka ndodhur një sherr mes tifozerive, përpara ndeshjes mes Anglisë dhe Serbisë.

Mediat kroate kanë hedhur dyshime se në përplasjen e dhunshme në Gelsenkirchen, mes tifozëve anglezë dhe serbë, ishte i përfshirë edhe djali i Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Një media kroate ka hedhur dyshime për përfshirjen e djalit të Vuçiç, Danilo Vuçiç. Madje në rrjet po qarkullon një video, në të cilën pretendohet se është djali i Vuçiç, teksa tenton që të përfshihet në konflikt, por disa persona e mbajnë nga krahët.

Sipas medias kroate, ata ishin anëtarët e “Cobra”, forcave speciale të ngarkuara me mbrojtjen e tij.