MENU
klinika

“E qëllova se më ofendoi”

Vrasësi i recepsionistit flet para policisë greke: Mos më ktheni…

08.06.2024 - 14:38

Gjykata e Korfuzit ka caktuar këtë të shtunë 40 ditë burg për Gerald Shehun, autorin e vrasjes së recepsionistit Eraldo Nevruzi në Dhërmi, në hotelin ku autori ishte bashkëpronar.

Para trupës gjykuese, raportohet se Shehu ka deklaruar se ka qëlluar për vetëmbrojtje pasi viktima e ka sulmuar dhe ofenduar i pari, ndërsa ka kërkuar që të mos kthehet në Shqipëri pasi i rrezikohet jeta.

Ndërkohë autoritetet shqiptare po përshpejtojnë procedurat për ekstradimin e tij drejt Shqipërisë për tu përballur me akuzat.

"Kujdes! Ligji parashikon dënim të rëndë…"

Nëntë vatra zjarri në 24 orë/ “Mbrojtja” apel banorëve

Tre aktive në Delvinë, Gjirokastër e Dibër

14 vatra zjarri gjatë 24 orëve në Shqipëri

“Vendi perfekt ku mund të kaloni pushimet”

“Breaking Travel News”: Shqipëria, ‘Evropa e fshehur’!