MENU
Opinion

Edhe një herë mbi çështjen e veteranëve…

Nga Fadil Maloku

Referendumi është jetik, për shqiptarët në Maqedoni!

Referendumi në Maqedoni, është mē shumē simbol i triumfit të forcave demokratike, se sa ndonjë...

Intervista e presidentit

Destabilizim në rajon? Meta: Kosova dhe Serbia në BE pa prekur ‘kufirin’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë për gazetën prestigjoze italiane “Il Messaggero”, ndër...

Analizë

A e kanë gabim Amerika me Gjermaninë, apo unë s’jam kërkah?!

1. Si mund te lidhet një marrëveshje (aq më pak historike, si po e thonë...

Euroskepticizëm apo eurorealizëm?

“Ballkanizimi” i Evropës

Nga prof. Fatos Tarifa/ Stadi në të cilin mund të ndodhë një ndryshim strukturor në...

Ndërsa priten protesta, vjen levizja surprizë e opozitës

A është vetingu i Bashës një atvrarje? Dhe pse duhet vlerësuar ai?

Nga Mentor Nazarko Gjithë opinioni publik është bërë i njohur me një inisiativë të re...

Analizë

“Tre musketarët” kamikaz, dhe ideja e “korigjimit”

Nga Fadil Maloku/ (Nesër me 7 shtator do takohen në Bruksel trojka Mogherini&Thaçi&Vuçiq, për të...

Skenarët e vitit të ardhshëm politik...

Peshqit e mëdhenj, aksioni i opozitës dhe zhgënjimi i saj

Nga Mentor Nazarko/ Sezoni i ri parlamentar në të cilin kemi hyrë supozohet se përfaqëson...

Nga ANILA BASHA

Për MJEKET HERONJ që na japin shpresë, FALEMINDERIT…

Nga ANILA BASHA/ Me hidhërim marr vesh për humbjen e Aristotelit. Ndjeja dobësi për të...

Nga Prof. Sami Repishti

“Larg duart nga Kosova e kosovarëve!”

“Kosova i ka kufijtë e vet, me Shqipërinë, Malin e Zi, Maqedoninë dhe Serbinë. Ne...

Analizë

Sa shqetësuese zgjidhja për korrigjim kufijsh!

Sa shqetësuese lehtësia e padurueshme me të cilën disa qytetarë shprehen se ndoshta edhe do...

Nga Albert Çaçi

Iraku mes Iranit dhe Arabisë Saudite

Konflikti themelor i gjithë Lindjes se Mesme në këta 70 vjet ka qënë padyshim ai...