MENU
Detajet

‘Blutë’ aksion në Fier, 5 në pranga për drogë

Detajet

Zjarr në Shëngjin e Pukë/ Rrezikohen banesat e stanet

Një masiv me shkurre është përfshirë sot nga flakët në Shëngjin. Zjarri ndodhet pranë disa...

Takimi

Meta me kryeministrin malazez, temat e diskutimit

Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta ka shtrënguar duart me një tjetër lider, pas takimit...

Rastet në Korçë

Dhuna në familje, rekord padish të depozituara

Politikat sociale e ashpërsimi i sanksioneve në kodin penal mbi dhunën në familje, duket se...

Në krye të detyrës

Ndahet nga jeta papritur regjisori Roland Roshi

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme regjisori Roland Roshi. Lajmin e bën të...

Reagon Taulant Balla

Denoncimi i oficerit/ Balla: Shpifje, me Bashën shihemi në gjyq

Pas publikimit të denoncimit të plotë të ish-oficerit nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha,...

Reagimi

Denoncimi i oficerit, policia: Si qëndron e vërteta

Pas denoncimit të oficerit të policisë Emiljano Nuhu se është kërcënuar me armë për të...

Kërcënimi ndaj oficerit

Denoncimi i oficerit/ Basha: Dëshmi tronditëse

Pas denoncimit të oficerit të policisë Emiljano Nuhu se është kërcënuar me armë për të...

Samiti i paqes i OKB

FOTO/ Meta takon çiftin Trump

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në SHBA, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së,...

Detajet

Zgjedhjet/ PD ndez ‘motorët’, gati emrat që do udhëheqin nëpër struktura

Në një kohë që pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet vendore, Partia Demokratike ka “ndezur...

Bonusi

Rama: Kaq para do jepen për lindjet binjakë dhe trinjakë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pyetjeve të shumta nga qytetarët, pas lançimit të nismës...

Reforma në Drejtësi

Vettingu/ Gjyqtari i radhës që kalon në ‘sitë’

Pas një pushimi dy mujor, zbatimi i ligjit të Vettingut, si pjesë e reformës në...