MENU
Ftesë për zhvillimin e demokracisë njerëzore

Meta uron Sulltan Novruzin: Ditë e rigjallërimit!

Festa e 'Sulltan Novruzit'

Basha uron bektashinjtë: Besimi po na bën sërish bashkë si në ’92-in

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot besimtarët bektashinj për Sulltan Nevruzin, pas...

Ja përse u arrestua

Shtetasi indian arrestohet nga Interpoli në Tiranë

Arrestohet provizorisht një shtetas indian i shpallur në kërkim ndërkombëtar për pastrim parash, me qëllim...

Fjala e plotë

Kryemadhi mesazh Ramës: Pranvera s’ndalet me…

Në kuadër të festës së “Sulltan Novruzit”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka uruar sot...

Çfarë u vendos?

Konflikti te “Petro Nini”/ Avokati i familjarëve zbulon marrëveshjen

Më në fund konflikti i banorëve për pronën te Petro Nini është finalizuar me një...

Ç'po ndodh?

Ambasadorja gjermane ‘zbarkon’ në zyrën e Bashës

Pas ambasadorit të Britanisë së Madhe në zyrën e Bashës ka mbërritur ambasadorja gjermane në...

Reagimi

Basha kujton 22 marsin ’92: Është në dorën tonë të…

Teksa ka kujtuar 22 marsin e ’92, kreu i Parisë Demokratike Lulzim Basha ka e...

Fjala e plotë

“Sulltan Novruzi”/ Baba Mondi sjell një mesazh

Kryegjyshi Boteror i Bektashinjve, Haxhi Dedebaba Edmond Brahimaj ka zhvilluar një ceremoni për të gjithë...

Vendimi që u mor

Protesta e 16 shkurtit/ Gjykata e Tiranës rrëzon kërkesën e Florenc Hoxhës

Pas protestës së 16 shkurtit, ish-kreu i Inspektoratit Ndërtimor të Bashkisë Tiranë, Florenc Hoxha dhe...

Detaje

Ambasadori britanik takim “kokë më kokë” me Bashën

Faktori ndërkombëtar po vijon ende takimet me partitë opozitare në Shqipëri. Pas takimeve në Bruksel...

Postimi

Merret në mbrojtje nga policia? Ralf Gjoni del me një mesazh të fortë

Pas sulmit që u jë bë dje me bojë rrugës për në Kuvend, Ralf Gjoni...

Postimi

“22 mars 1992″/ Ish-deputeti del me një mesazh të fortë

22 marsi 1992 shënoi një fillim të ri për vendin tonë. Në Shqipëri për herë...