MENU
VIDEO

Rama uron “Sulltan Novruzin” dhe publikon pamje nga transformimi…

Zgjedhjet e 30 qershorit

Veliaj: Çfarë do të kërkoi nesër në shesh me Ramën?

I ftuar në emisionin e mëngjesit “Koha për tu Zgjuar”, kreu i Bashkisë Tiranë Erion...

Negociatat mes vendeve

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi/ Rama: Jemi të hapur për marrëveshjen mes vendeve

Kryeministri Edi Rama shprehet i hapur për një ndryshim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë, në...

Deklarata

Kryemadhi: Me Metën nuk bëjmë politikë, bëjmë dashuri

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi foli rreth hapave të ardhshëm që do të marrë opozita...

Paralajmërimi për hapat e ardhshëm

Protestat vijojnë/ Kryemadhi: Do të ketë plane të befasishme!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur së fundmi për hapat e ardhshëm që do...

Protesta e opozitës

Policia procedon 29 persona, mes tyre sekretari i përgjithshëm i PD

Pas protestës së sotme të opozitës, 29 persona janë proceduar nga policia e Tiranës, mes...

Protesta tek DPT

Basha: Do sjellim ndryshimin që meritojnë shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu bashkua grupit të banorëve të ‘Unazës së Re’...

Situata politike në Shqipëri

IDM, thirrje për një moratorium politik 1- vjeçar!

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim i cili operon në Shqipëri, që prej vitit 1999, e...

Emrat

KED publikon listën e kandidatëve për Inspektor të Lartë të Drejtësisë

Pas hapjes së procedurës për përzgjedhjen e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Këshilli i Emërimeve...

Hakmarrje ndaj LSI-së?

Mori mandatin/ Gjoni: LSI është shndërruar në partinë e çizmeve dhe bojrave

Të konsideruar si tradhtarë nga ana e deputetëve të cilët dogjën mandatet, deputetët më të...

Kërkon mandatin

Një tjetër aleat ‘tradhëton’ Bashën, dorëzon formularin e dekriminalizimit

Një tjetër deputet i Partisë Demokratike ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit, duke i hapur kështu...

Situata politike

Ish-Presidenti Moisiu këshillon Metën: Bëj si unë

Ish-Presidenti Alfred Moisiu, këshilloi pasardhësin e tij në detyrë Ilir Meta që të thërrasë në...