MENU
Reagimi

Protesta e opozitës/ Rama: Pika që s’ju bie

Fjala e saj në Kuvend

Rudina Hajdari, nuk dorëzoi mandatin, rrëfen se çfarë do të sjellë në muajt e ardhshëm

Teksa shumica e ish-deputetëve të Partisë Demokratike dogjën mandatet e tyre, Rudina Hajdari, deputete e...

Vizita në Bruksel

Basha në Twitter: PD luftë për vlerat evropiane në Shqipëri

Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas vizitës së tij në Bruksel. Nëpërmjet një...

Mesazhi i Bashës nga Brukseli

5 orë para Kuvendit dhe Drejtorisë së Policisë, opozita mbyll protestën

Ditën e sotme, opozita zhvilloi protestën e gjashtë pas asaj të 16-Shkurtit, e cila shënoi...

Mesazhi

Protesta para Drejtorisë së Policisë, Lleshaj ftesë qytetarëve

Teksa protesta e opozitës është zhvendosur drejt Drejtorisë së Policisë, ministri Lleshaj ka dalë me...

Foto

Protestuesit përleshen, Basha fle për ‘shtatë palë qejfe’

Ndërkohë që qytetarët e thirrur nga opozita e bashkuar, po ‘luftojnë’ me policinë e shtetit...

Mesazhi

Basha tjetër reagim: Qytetarët kundër Maduros së Ballkanit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili mungoi në protestën e gjashtë të opozitës...

Detajet

Zhvendoset protesta drejt Drejtorisë së Policisë

Protesta opozitës që prej mëngjesit vijon ende. Mësohet se nga Parlamenti, protestuesit dhe ish-deputetët janë...

Djegia e mandateve

LSI e mbushur me ‘tradhtarë’? Një tjetër rrëmben mandatin

Hemoragjia brenda rradhëve të LSI-së nuk ka të ndalur. Një tjetër ‘tradhëtare’ ka pranuar që...

A ndihet tradhtare?

Nuk dogji mandatin/ Rudina Hajdari flet për raportin me vëllain

Teksa ka qenë duke hyrë në Kuvend, deputetja demokrate e cila refuzoi të hiqte dorë...

Detajet

Ç’po ndodh? Pas përplasjes me policinë, protestuesit marrin vendimin e radhës

Protesta e opozitës para Parlametit vijon paralelisht me seancën parlamentare. Protestuesit kanë tentuar disa herë...

Ç'po ndodh?

“Hiqni kapelet dhe…”, protestuesit thirrje policëve

Thirrjet e policisë për protestuesit nuk kanë ndaluar as në këtë protestë. Thirrjet me megafon...