MENU
Mentor Nazarko

Abaz Ermenji, ballisti i rikthyer për të shpëtuar kombin…

Mentor Nazarko

Qortimet e ambasadorit Lu, shenjë që amerikanët po e prioritarizojnë Shqipërinë

Mentor NAZARKO – Duke qenë se një grup i konsiderueshëm i ndjekësve tanë në Konica.al...

Mentor Nazarko

Pse marrëveshja Rama-Basha nuk ka vdekur, por jeton..

Nga Mentor NAZARKO Temat historike po e mbizotërojnë debatin publik, duke marrë energji të paparë,...

Mentor Nazarko

Në zemër me Konferencën e Pezës, në luftë për sytë e botës. Pse Peza dhe Topalli nuk falin njëri-tjetrin?

Konferenca e Pezës gjithmonë merr ngjyrime politike. Të paktën kjo është reflektuar ndër vite. Populli...

Mentor Nazarko

Janullatos: Ja ç’mendoj për Nolin, shtetësinë shqiptare, a janë gjithë ortodoksët grekë, etj…

Intervistë/ Kryepeshkopi Janullatos për Mentor Nazarkon në vitin 2006: Si e ndaj jetën mes dy...

Mentor Nazarko

Kush është Fahri Xharra, luftëtari me penë i idesë së shqiptarit dhe prejardhjes së tij qiellore?

Nga Mentor Nazarko Në botën kristiane, në fillim të Modernizmit, gjeneratat e reja të intelektualëve...

Mentor Nazarko

Analiza e kabinetit “Rama 2”

Analisti Mentor Nazarko ka qenë i ftuar pak më parë në rubrikën “Opinion” në News24,...

Shpëtim Nazarko

Mbi rëndësinë e ministrive të qeverisë së re Rama…

Rama këtë kohë e shfrytëzoi për të krijuar një platformë të ministrive, që sot janë...

Shpëtim Nazarko

Kur patriarkët e letrave i përgjigjeshin kërkesës për ndihmë në 1990-ën…

LETËRKËMBIMET/ Nuk ishte e vështirë për mua që të kuptoja pas tre-katër ditësh qëndrimi në...

Shpëtim Nazarko

Përshtypjet e para…

Editorialisti Mentor Nazarko ka analizuar fitoren e thellë të Edi Ramës në zgjedhjet e 2017,...

Shpëtim Nazarko

Shqipëria zgjodhi kaun e parmendës!

Editorialisti Shpëtim Nazarko ka analizuar rezultatet e deritanishme të zgjedhjeve të 2017, që tregojnë një...

Shpëtim Nazarko

VIDEO/ Kë dëmton pjesëmarrja e ulët në votime?

Editorialisti Shpëtim Nazarko ka analizuar procesin e votimit dhe incidentet e krijuara në disa qarqe...