Menu
Nga Shpëtim Nazarko

Presidenti, opozita, studentët dhe Rama.Ku po vemë?

Opinion

Ushtarakë-zim apo policim?!

Propozimi i ri i Ministrit të Brendshëm, për rekrutimin e oficerëve ushtarak në rradhët drejtuese...

Nga Astrit Patozi

Jep një shenjë se do realisht të çlirohesh nga marrëzia!

O kryetimonieri lundërthyer i “Rilindjes” së lavdishme, që po fundoset me sukses të plotë, kryesisht...

Mosdjegia e mandateve

A po e tradhton LSI-ja PD-në?

Dy deputetet e LSI-së, Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaci kanë dorëzuar sot në Kuvend amendamentet...

Nga Mentor Kikia

Si degradoi protesta me “regji qendrore” e studentëve

Ulmtimatumi ishte i prerë: Nëse nuk plotësohen kërkesat tona deri në orën 16.00, atëherë ne…....

Historia e trishtë e 14 vjeçarit

Kush ishte 14-vjeçari që u ekzekutua nga policia greke me plumb në kokë

Një histori e cila nuk është prekur kurrë nga mediat shqiptare ka qenë edhe vrasja...

Nga Sulejman Gjana

Përkujtimi i 8-Dhjetorit

Do të ishte mirë që, sot, Partia Demokratike ta festonte 8 Dhjetorin në bashkinë e...

Nga Fadil Maloku

A po ndodh revolucion i ri në Francë, dhe ç’është lëvizja e “xhaketave të verdha”?

1. Ajo çka po ndodhë në katër javët e fundit në Francë, duket se është...

Nga Shpëtim Nazarko

A i dëgjon se çfarë thonë këta o Gavroshi im i vogël?

Pse nuk jam me studentët? Amani ore na shpëtoni nga këta, thoshte një nga analistët...

Nga Artan Fuga

“Në këtë fazë të protestës nevojiten disa masa të mençura”

Akademiku dhe pedagogu i njohur, Artan Fuga, në një reagim të bërë në profilin e...

Nga Salih Mehmeti

Kur kiçi muzikor serb paraqitet si vlerë

Siklet i dyanshëm për Cecën në Kosovë: qysh me knue te nji publik serb, secili...

Nga Astrit Patozi

Nuk kam asnjë detyrim që të zgjedh mes Ramës dhe Bashës

(Në vend të një replike miqësore me Agron Gjekmarkajn) I dashur Agron, Po lexoj tek...