MENU
klinika
Vendimi, deklaratat dhe dëshmia

Kur Amerika merr në dorë Gërdecin!

Kërkon mandatin

Enada, pa i ‘thënë kush puna e mbarë’ bëhet deputete

Një tjetër kandidate nga listat e LSI ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, pasi...

Reagimi i plotë

“Vendimi i opozitës ndez fitilin”, Bylykbashi i përgjigjet ambasadorit të OSBE

Pas deklaratës së sotme të ambasadorit të OSBE, ish-bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Oerd...

Kriminalitet i lartë

Arta Marku “shuplakë” prokurorive në Vlorë

Teksa ndodhet në Vlorë dhe po bën një analizë të prokurorive, kryeprokurorja Arta Marku ka...

Deklarata

Kryemadhi nga Shkodra: Protesta në gjithë Shqipërinë!

Gjatë një takimi me qytetarët e Shkodrës, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se djegia...

Deklarata

“Do jem i njëjti”, Nimet Musai pranon mandatin e deputetit

Kreu i grupit të këshilltarëve të LSI-së në Fier, Nimet Musai ka hequr dorë nga...

Zgjedhjet lokale

OSBE/ ODHIR vjen në Tiranë, zbardhet axhenda

Në Tiranë mbërrijnë sot përfaqësuesit e OSBE/ ODHIR për një vizitë dy ditore. Ata do...

Si përgjigjet ambasadori Borchardt

A do i njohë OSBE zgjedhjet pa opozitën?

Në lidhje me djegien e mandateve nga ana e opozitës ka dhënë vlerësimin e tij...

Detajet

“Na ke helmu me gaz”/ Ministri Lleshaj përplaset me studentët në Durrës

Ministri Lleshaj është pritur sot në Durrës me protesta nga studentët. Ditën e sotme, Lleshaj...

EMRAT

Gara për kryeprokuror/ Cilët janë kandidatët e interesuar?

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për të hapur garën për Prokuror të Përgjithshëm....

I vranë bashkëshortin

Flet gruaja e Agim Arapit: I drejtohem nënës së Jurgenit dhe i them…

Në lidhje me vrasjen e Jurgen Kurtit mbrëmjen e djeshme, policia po vijon ende hetimet. Pista...

Detajet

Hapet gara për Prokurorin e Përgjithshëm, çfarë miraton sot KLP?

Gjatë ditë së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë hap garën për zgjedhjen e Prokurorit...