MENU
klinika
Ngjarja mund të ishte parandaluar!

U gjetën fajtorët?! Dosja për vrasjen e Pjerin Xhuvanit

Samiti i NATO-s

Kryeministri Rama, ministrat Peleshi e Xhaçka nisen drejt Madridit

Delegacioni shqiptar që do të marrë pjesë në punimet e Samitit të NATO-s, i cili...

Çfarë vendimi u mor në lidhje me importin e naftës ruse?

Takimi G-7 u jep fund punimeve, premton ndihma për Ukrainën

Udhëheqësit e demokracive më të pasura në botë kanë dalë me një qëndrim të bashkuar...

Nga Eduard Zaloshnja

Si votoi vjet gjysma më e varfër dhe më e pasur e elektoratit?

Gjatë fundjavës zhvillova një sondazh elektronik, ku ndër të tjera, të anketuarit (banorë të rritur,...

Sa do të shiten nafta, benzina, gazi?

Vendosen çmimet e reja të karburanteve

Bordi i Transparencës ka marrë vendim dhe ka caktuar nga sot çmimet e reja të...

“Një kamer ka filmuar çdo gjë, duket shumë qartë”

Artan Hoxha zbulon dinamikën e vrasjes së Pjerin Xhuvanit

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga arrestimet e djeshme në Elbasan,...

Jep direktiva

Protesta e 7 korrikut, Berisha zbulon kush e drejton

Ish kryeministri Sali Berisha tha sot në mbledhjen e Kryesisë së protestën e thirrur në...

Parashikimi

“Skuqet harta,” temperatura përvëluese na presin përgjatë javës

Në Evropën Juglindore duket se do të mbizotërojnë temperatura “përvëluese” përgjatë fundit të qershorit dhe...

Mister arsyeja

Ish-kryebashkiaku i Dibrës thirret në SPAK

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Muharrem Rama është thirrur sot në SPAK, ku është marrë në pyetje....

Analiza

Rënia e qeverisë bullgare, problem serioz edhe për Maqedoninë e Veriut

Stabiliteti politik relativ në Bullgari zgjati vetëm 6 muaj. Të mërkurën e 22 qershorit, një...

Protesta e 7 korrikut bashkon grupin e PD!

Zbulohen emrat e deputetëve që konfirmojnë pjesëmarrjen në tubimin e thirrur nga Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha konfirmoi dje edhe vendin e protestës së datës 7 korrik, e cila...

“Sot 97 % e qumështit që konsumohet prodhohet në vend”

Rama: Objektivi ynë, 1 mld eksporte të kombinuara bujqësi dhe peshkim

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në takimin  e zhvilluar mes ekspertëve shqiptarë e të...