MENU
klinika
Rritet prezenca

Pas grabitjes, Policia e Shtetit ‘merr në dorë’ sigurinë e aeroportit “Nënë Tereza”

Vendimi i Ministrisë së Mbrojtjes

Dislokimi i Forcave Ushtarake në Rinas/ Basha: Lëvizje antikushtetuese

Kreu i PD-së Lulzim Basha nga Vlora ka komentuar vendimin e Ministrisë së Mbrojtjes për...

Nga Alban Daci

Diplomacia shqiptare dhe modeli i hebrenjeve

Shteti-Komb është një koncept i zhvilluar në fundin e viteve 800 dhe i kristalizuar pas...

Kriteret për negociatat me BE-në

Paralajmërimi i Braçes: Një tjetër ‘skaner’ në administratë

Pak muaj nga afati i paralajmëruar për vendimin e Bashkimit Europian mbi negociatat e integrimit...

Reagimi i parë

Megagrabitja e 10 milionë eurove/ Rama fajëson kompaninë kineze: Dështoi!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas megagrabitjes së 10 milionë eurove...

Siguria në Rinas

TIA i përgjigjet Ministrisë së Brendshme: Policia u njoftua në kohë

Kompania që ka marrë përsipër të ruajë sigurinë e Aeroportit të Rinasit, TIA ka reaguar...

Sulmi në Rinas

Meta kritika të forta Këshillit Kombëtar: Grabitja, cënim serioz i sigurisë!

Presidenti i Republikës Ilir Meta e cilëson cënim serioz të sigurisë kombëtare grabitjen e 10...

"Siguria e qytetarëve prioritet kryesor"

Grabitja në Rinas/ Xhaçka cakton Forcat e Armatosura në aeroport

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi sot pasdite se në aeroportin Kombëtar “Nënë Tereza” në...

Kërkohet shkarkimi

U konfirmua në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon në KPA vendimin për Prelën

Për Komisionerin Publik Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda nuk duhet të ishte konfirmuar...

Komisioni Kombëtar i Integrimit

Gjonaj: Reforma në drejtësi do të bëhet, nuk ka kthim pas

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, tha se reforma në drejtësi është ndër reformat më të...

Negociatat

Mblidhet Komisioni Kombëtar i Integrimit/ Fleckenstein: Kemi nevojë për sinjale pozitive!

Është mbledhur sot në Tiranë Komisioni Kombëtar i Integrimit. Europarlamentari Knut Fleckenstein, i pranishëm në...

Deklarata

Grabitja në Rinas/ Lleshaj: Kompania kineze dështoi

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj, doli në një deklaratë për mediat, 24 orë pas grabitjes së...