MENU
Deklarata

Hapja e negociatave, ambasadori italian zbulon 3 skenarët e mundshëm

URIMET

Politika uron besimtarët për Bajram, mesazhet e zgjedhura

Teksa sot festohet dita e Fitër Bajramit, të shumta kanë qenë urimet e ardhur nga...

Fitër Bajrami

“Bashkë me urimin ka edhe një…”, për çfarë kërkon ndjesë Braçe?

Zv.kryeministri Erion Braçe, përveçse urimit për të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit...

Publikon foton e...

“Gëzuar”, Rama i uron Bajramin besimtarëve myslimanë

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Rama e ka nisur me një urim për të gjithë besimtarët...

Parashikimi

Pas reshjeve vjen dielli? Surprizon moti

Moti ditën e sotme pritet të jetë me alternime kthjellimesh. Ndërkohë në disa qarqe do...

Çfarë pritet?

Kërkesa e Holandës për rikthimin e vizave, KE nis shqyrtimin

Komisioni Europian ka nisur shqyrtimin e kërkesës së Holandës për rikthimin e regjimit të vizave...

Zgjedhjet për kryetar bashkie

Për herë të parë një hebre në krye të Janinës

Moisiu Elisaf, kreu i komunitetit të vogël hebre në qytetin grek të Janinës, u zgjodh...

Mesazhi për Festën e Bajramit

E nesërmja një ditë e shenjtë, Meta uron besimtarët myslimanë

Presidenti i Republikës Ilir Meta iu ka uruar Bajramin e Madh të gjithë besimtarëve myslimanë....

“Dialogu për Ballkanin Perëndimor”

Integrimi në BE/ Basha mban ligjëratë në Berlin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Berlin do të ligjërojë...

Reagimi i plotë

“Asnjë hap pas”/ Kryemadhi veçon dy momente nga protesta

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka mbyllur reagimin e saj në Facebook me protestën...

Komisioni për vlerësim dhe negocim

Kontrata për Teatrin e ri Kombëtar, botohet vendimi në Fletoren Zyrtare

Botohet në Fletoren Zyrtare vendimi që i hap rrugë ngritjes së komisionit për vlerësimin dhe...

Tërmetet në Korçë

Rama premtim banorëve: Shtëpitë do të rindërtohen!

Kryeministri Edi Rama u ka premtuar banorëve se të gjitha shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti...