MENU
klinika
Shtohet numri

Dhuna në protestë/ Shoqërohen 60 persona

Deklarata

Bashkia gjobit PD-në/ Veliaj: Parti që i shpëton në brekë!

Policia Bashkiake ka gjobitur Partinë Demokratike pasi një prej protestuesve ka urinuar në dyert e...

Protesta e opozitës

Xhaçka: Grup i vogël dhunuesish, synojnë bllokimin e integrimit

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka reaguar pas trazirave të shkaktuara nga protesta e opozitës....

Deklarata

Lleshaj me policët e plagosur: Organizatorët do të mbajnë përgjegjësi

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj vizitoi në spital, punonjësit e Policisë të plagosur gjatë protestës...

Parashikimi i motit

Si pritet të jetë dita sot ?

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të herë pas-hershme kanë dominuar deri në mesditë, të...

Deklarata

Tensione dhe të lënduar/ Kryemadhi pas proteste: Rama dështoi në marrëdhenie me…

Pas mbylljes së protestës ka ardhur edhe reagimi i kryetare së Lëvizjes Socialiste për Integrim,...

Detajet

Akte të dhunshme, policia shoqëron 20 protestues

Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare,...

Ironia me fjalën e Bashës

Rama “shuplakë” opozitës: Përgjigjen e merrni në 30 Qershor!

Teksa kreu i PD-së, Lulzim Basha mblodhi protestuesit para selisë së Partisë Demokratike ku deklaroi...

Nga Nezir Kraki

Diaspora nuk kuptohet nga enklava e Prishtinës

Realitetet e diasporës shqiptare, e sidomos asaj të Kosovës, janë shumë shumë më komplekse se...

Fjala e plotë

Mbyllet protesta e opozitës, Basha: Fundi i Ramës është firmosur!

Pas 4 orësh tensione e përplasje, protestës së opozitës i ka ardhur fundi. Fillimisht e...

Detajet

Digjet makina para Parlamentit/ Ishte me targa false, zbulohet kujt i përket

Automjeti i djegur pak çaste më parë para Parlamentit, tip Fiat, mbante targën AA 703...

Thirrja

“Largohuni për 5 minuta”/ Policia ultimatum protestuesve

“Të largohen brenda 5 minutash dhe të heqin maskat“, kjo është thirrja e policisë për...