MENU
klinika
"Nuk mund të rri dot vetëm"

Laçi i ankohet Bashës: Nuk kemi marrë asnjë ndihmë

Të hënën nis hetimi

Tërmeti i 26-Nëntorit/ Pas ekspertëve, në vendngjarje zbret Prokuroria

Prokuroria e Durrësit do të nisë të hënen hetimet për dëmtimet e pallateve nga tërmeti...

Nga Shpëtim Nazarko

Mjaft më, bashkohuni në tavolinën e mendjes!

Po t’i besojmë “Zërit të Amerikës”, janë 5200 njerëz të pastrehë dhe 1200 banesa të...

Dokumentet dhe procedurat e nevojshme

4 hapat për të përfituar strehimin në hotel

Ndërkohë që kemi ende bilanc paraprak për situatën e dëmeve të termetit katastrofik në vend,...

Situata nga tërmetet

Rama thirrje Bashës: Është koha e bashkimit konkret

Kryeministri Rama i ka bërë thirrje opozitës  të ulen në tyezë për të dëgjuar idetë...

Kordinohen veprimet me qeverinë shqiptare

Nuk vonon Erdogan, nis punën për ndërtimin e 500 banesave

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan,dje premtoi ndërtimin e 500 njësive të banimit për të goditurit...

Rëndohet bilanci, 51 viktima

Tërmeti/ Vdes 20-vjeçarja në spitalin e Traumës

Ka ndërruar jetë 20-vjecarja, Xhesika Biqiku, e cila ndodhej në gjendje të rëndë në spitalin...

Meta në homazhe

Durrësi në zi/ U jepet lamtumira e fundit 8 anëtarëve të familjes Lala

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhet për anëtarët e familjes Lala...

Verifikimi i dëmeve

Ministria e Mbrojtjes: Në “Mira Mare” nuk është gjetur asnjë trup

Ministria e Mbrojtjes deklaron se në rrënojat e hotel Mira Mare në Durrës nuk është...

Raporti/ 700 persona morën shërbim në Thumanë

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa të lënduar ka nga tërmeti

Ministria e Shëndetësisë ka paraqitur të dhënat e fundit për të lënduarit e tërmetit. Mësohet...

Rama mobilizim të menjëhershëm

“Në Tiranë 1192 banesa të dëmtuara, 256 pallate për vlerësim”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar zonat më të dëmtuara nga tërmeti. Ai tha se në...

Nga 1 milion lekë për familjet e tyre

Rama nuk harron dy vëllezërit nga Kosova që humbën jetën në Durrës

Qeveria do të akordojë nga 1 milion lekë të reja për familjeve e dy vëllezërve...