MENU
klinika
Interes për të ndjekur shembullin e Shqipërisë

Reforma në drejtësi/ Mblidhen në Shqipëri ministrat e Ballkanit Perëndimor

Detaje

Projekti për Teatrin/ PD padit arkitektin danez, 3 akuzat

Partia Demokratike dërgon për ndjekje penale arkitektin danez, Bjarke Ingels, pasi sipas kësaj force politike,...

"Do të shkatërroj"

Kërcënonte ish-ambasadorin e BE në Shqipëri, arrestohet autorja e RAI

Valentina Pizzale, autore e televizionit RAI është arretsuar së fundmi në Itali, pasi kërcënonte ish-ambasadorin...

Në rast se...

Epidemi globale që rrezikojnë zhdukjen e njerëzimit? Ku të strehoheni!

Studiuesit pretendojnë se kanë zbuluar 20 “strehimet” në rast se shpërthen ndonjë pandemi(epidemi e përhapur...

Çështja 'flakë më flakë'

Asgjë nuk ka mbaruar! Pas Tahirit dhe Prokuroria ankimon vendimin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar vendimin e Gjykatës për Krime të Rënda për...

Çfarë pritet nga presidenti Meta?

Opinioni i Komisionit të Venecias/ Sot bëhet publik qëndrimi i Presidencës

Presidenca do të bëjë ditën e sotme publik qëndrimin për draft-opinionin e Komisionit të Venecias,...

Parashikimi i motit

Reshjet e shiut “pushtojnë” vendin, zonat që rrezikojnë përmbytje

Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot (e premte, dt.04) priten reshje në të gjithë vendin. Në...

"S'më del e keqja sa të arrihet “Shengeni ballkanik”

Rama bën deklaratën e fortë: Do hiqet kufiri i Shqipërisë me Kosovën!

Kryeministri Edi Rama u shpreh se është dakord për një “Shengen Ballkanik”. Në emisionin Real...

"Disa ndërkombëtar u bën palaço"

Kriza/ “Kishte një marrëveshje për të përplasur shqiptarët”

I ashpër është treguar kreu i shtetit edhe me faktorin ndërkombëtar sa i takon krizës...

Shqetësimi im është integriteti i Komisionit

Meta “zbulon” pyetjet për Venecian

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Opinion” ka zbuluar sot disa...

Ambasadori Zingraf

“Gjermania e Shqipëria përjetuan ‘rënien e murit’, parakusht për BE…”

“Gjermania i tha ‘PO’ hapit të radhës për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ndaj vazhdimi...

Prej kohësh "të ndarë" për çështje politike

Gjermania “pajton” Ramën dhe Metën

Ata nuk janë parë bashkë prej kohësh, shumë çështje i ndajnë, ndërkohë që ka edhe...