MENU
klinika
Sot do miratoheshin kandidatët

Kryeprokurori/ KLP shtyn mbledhjen, zbardhet shkaku

Ka këtë lutje

“Tërmetet na tronditën”, Ambasada Gjermane nxjerr foton me pasojat

Fotografia që shihni më lart, i përket godinës së ambasadës gjermane në Tiranë dhe tregon...

Dom Gjergj Meta apel për qetësi

Tërmetet/ “Jeta jetohet sot, e nesërmja s’është në dorën tonë”

Drejtuesi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta, ka reaguar pas frikës dhe gjendjes së...

Deklarata

Paniku pas tërmetit, Meta u jep këtë mesazh sot shqiptarëve

Me këtë imazh që shihni më poshtë, Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur sot të japë...

Çfarë shkruan?

Paniku i madh për tërmetin/ Rama niset drejt SHBA, lë një mesazh

Ditën e sotme kryeministri Rama është nisur për në SHBA për të realizuar vizitën që...

Parashikimi i motit

Reshje shiu dhe stuhi? Bëni gati çadrat

Vendi ynë po ndikohet do të ndikohet nga kalimi i një fronti të ftohtë veriperëndimor...

Detajet

Tjetër tërmet trondit Shqipërinë!

Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti...

Tërmeti 5.8 ballë

Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8...

Pushim dhe për prindërit në administratë

Nesër s’ka mësim në Tiranë, Durrës dhe Elbasan

E hëna nuk do të jetë ditë mësimi për qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Vendimi...

Dëmet nga tërmetet

Këshilli Bashkiak i Tiranës miraton fondin 1 mln dollarë për të prekurit nga tërmeti

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi sot pasdite vendimin për fondin 1 milion dollarë për t’u...

Mesazhi i BE-së

Tërmeti shkund Shqipërinë, Mogherini shpreh solidaritet me kryeministrin Rama

Shqipëria është tronditur nga një tërmet me magnitudë 5.8 ballë, duke shkaktuar panik te qytetarët....

'Do rindërtojmë çatinë e shembur'

Rama viziton familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësinë...