MENU
klinika
Caktohet prokurori, sekuestrohen dokumentet e Bashkisë

Shembja e teatrit kombëtar/ SPAK nis zyrtarisht hetimet

"I shërben 1 mijë banorëve të zonës"

Balla dhe Xhaçka inspektojnë punimet për ndërtimin e urës “Bailey”

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla dhe ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka...

Peticion për rindërtimin në gjithë vendin

Mbyllet paqësisht tubimi për Teatrin Kombëtar

Ka zgjatur rreth 2 orë protesta e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Dy...

"Shpërndaj parlamentin!"

Protestuesit e Teatrit thirrje në kor Presidentit Meta

Protestuesit kundër shembjes së Teatrit Kombëtar kanë një thirrje për presidentin Ilir Meta. Nga protesta...

300 efektivë policie të angazhuar

Nis protesta për Teatrin, himni mbledh artistë e qytetarë në Bulevard

Ka nisur protesta e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Me tingujt e “Himnit...

"Të ndërtohet siç ishte, aty ku ishte"

Nis firmosja e Peticionit për Teatrin Kombëtar

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe qytetarë të shumtë kanë nisur firmosjen e peticionit për...

Ja si do të jenë pushimet në Itali, Greqi e Spanjë

Dronë, dezinfektues dhe maska/ Plazhet e Europës hapen me rregullat e reja

Ndërkohë që pjesë të Europës ndërmarrin hapa të shpejtë për të lehtësuar izolimin, një udhëtim...

Ja ç'do të diskutohet

Tensionet me qeverinë, Meta thërret nesër në takim opozitën

Në një kohë që situata politike në vend është e tensionuar presidenti Ilir Meta ka...

Mesazhi i fortë i Metës pak para protestës për Teatrin

“Kush hesht e s’guxon ta dënojë dhunën është bashkëfajtor!”

“Kush hesht dhe nuk guxon ta dënojë dhunen është bashkëfajtor dhe nxitës i saj!”. Kjo...

“Teatri i ri, do jetë bizhuja e Tiranës”

Veliaj: Askush s’mund ta pengojë zhvillimin e qytetit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi përfundimin e punimeve në Rr. “Kadri Kërçiku”,...

Përplasje rezultatesh

Studimi australian për pacientët ‘e padukshëm’ me Covid-19

Burimet e mundshme “të padukshme” të infektimit te asimptomatikët janë një nga pikat më pak...

Por jo të gjithë mendojnë kështu...

Sipas një studimi, nxehtësia e verës nuk do të ndalojë koronavirusin!

Një ekip studimi ndërkombëtar i udhëhequr nga shkencëtarë kanadezë nga Universiteti i Torontos përcaktoi që...