MENU
klinika
Ja kërkesa që ka për opozitën!

“Shmangni rreziqet”, OKB në Shqipëri del me thirrje të fortë

Tomini tregon se çfarë pritet të ndodhë

A do të ndikojnë protestat në shtimet e rasteve me Covid-19?

Eugena Tomini, Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, deklaroi se “çdo...

Rezultatet nga takimi me ambasadorët

”Plan me BE për daljen nga kriza dhe mbështetjen e familjeve”

Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë se gjatë mbledhjes me ambasadorët e BE është...

“Europa Nostra” letër BE-së

“Dënoni shembjen brutale, u shfrytëzua situata e covid-19”

       Sipas “Europa Nostra”, shembja u bë duke shfrytëzuar gjendjen e emergjencës në...

"U shkatërrua identiteti i vendit"

Studiuesja amerikane: Shembja, vazhdim i krimeve të komunizmit!

       Studiuesja amerikane e trashëgimive kulturore, Lori Amy, një kundërshtare e rrëzimit të...

Pse u zgjodh nata.. për të shembur Teatrin?

Rama: Shumë yje u shuan pa një skenë normale!

Kryeministri Edi Rama nuk ka zgjedhur që të komentojë drejtpërdrejtë protestat e zhvilluara nga artistët...

Protestat dhe Reforma Zgjedhore

Basha dhe aleatët e PD takim me Soreca-n dhe ambasadorët e vendeve të BE

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe aleatët do të zhvillojnë një takim me ambasadorët e...

Trump kërcënon OBSH

30 ditë kohë për përmirësime thelbësore, në të kundërt ja dy vendimet…

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër kreut të Organizatës Botërore të Shëndetit...

Kur do të nisë i riu?

Cila ndërtesë e ka radhën pas shembjes së Teatrit? Përgjigjet Rama

Ndërtimi i teatrit të ri do nisë në vjeshtë tha kryeministri Edi Rama. Tre muaj...

"Prisnim marrëveshje të madhe"

Analistët për VOA: Është goditur shoqëria në një pikë ku nuk duron më

Shembja e ndërtesës historike të Teatrit Kombëtar nga qeveritarët socialistë rriti më shumë tensionet shoqërore...

Budina lajmëron ditën

Mbyllet tubimi për Teatrin, ja kur do të jetë protesta e radhës

Ditën e mërkurë do të jetë protesta e radhës, e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen...

"Protestë deri në rrëzimin e qeverisë"

Budina: Presidenti të shpërndajë parlamentin

Regjisori i njohur, një nga figurat më në zë të lëvizjes pro Teatrit Kombëtar, Edmond...