MENU
klinika
Bashkëpunimi me Maqedoninë e Veriut

Suksesi në zgjedhjet presidenciale, Meta telefonon Pendarovskin

Nisja e muajit të shenjtë

“Agjërim të lehtë dhe të pranuar”, Basha uron besimtarët myslimanë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Përmes një...

Bilanci nga INSTAT

Përkeqësohet situata, rritet numri i vrasjeve në 4 muajt e parë të 2019-ës

Katër muajt e parë të këtij viti janë mbyllur me bilanc të përkeqësuar për sa...

Bëhen bashkë prifti, imami dhe rabini amerikan

Nisma shqiptare për tolerancë fetare: Në SHBA me një Kuran, Bibël dhe Talmud

Një imam shqiptar, një prift dhe një rabin amerikan, përfaqësues të tre feve më të...

"Sulmet" ndaj qeverisë

Kryemadhi akuza të rënda Ramës: Hedh në treg ndarjen e Kosovës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shkruan se kryeministri Edi Rama, trëndafilin e Partisë Socialiste e...

"Njeriu që më frymëzon në ekran"

“Suksesi arrihet duke fjetur me njerëz të suksesshëm!”

Pres me padurim të vijë e hëna për të parë njeriun që më frymëzon në...

Në mbrojtje bashkë me familjen

Javë të tensionuara/ Kërcënohet gjyqtarja e Shullazit, dyshimet mbi autorët

Gjyqtarja Saida Dollani, gjithashtu kryetare e gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda është marrë...

"Provokim"/ Deklarata e plotë

Heqja e tabelave dygjuhëshe/ OMONIA dhe PBDNJ “sulmojnë” ashpër qeverinë

Pas heqjes së tabelave dygjuhëshe, vjen edhe një reagim nga PBDNJ dhe OMONIA. Përmes një...

Urimi për besimtarët myslimanë

Nis muaji i Ramazanit/ Meta: Sot më shumë se kurrë vendi ka nevojë për shpresë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e...

Nderimet ndaj dëshmorëve

Kryemadhi: Frymëzim për të mbajtur të shenjtë Shqipërinë e lirë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u është bashkuar nderimeve të 5 Majit për të rënët...

Dita e Dëshmorëve

‘Komunistët’ homazhe me foton e Enver Hoxhës

Përfaqësuesit e Partisë Komuniste kanë nderuar sot të rënët e Atdheut në Varrezat e Dëshmorëve....

Zbulon arsyet

Heqja e tabelave dygjuhëshe në Sarandë/ Reagon ARRSH

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka zbuluar arsyet e vendimit për të hequr 35 tabela sinjalizuese me...