MENU
klinika
"Sot emergjencë kombëtare"

“Një prind të rrijë në shtëpi”, mjekja në Kamëz: Do shëroj fëmijët e vendit tim, mes tyre edhe tim bir

"Kohë për veprime të qeta dhe praktike nga publiku. Edhe ne…"

Ambasada e SHBA reagon për COVID-19 në Shqipëri

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë deklaron se është koha për veprime të qeta dhe praktike...

"Bonus 1000 euro për mjekët, 500 për infermierët që shërbejnë…."

“Kjo është luftë”, Rama: Do mbyllim disko, pube dhe palestra

Kryeministri Edi Rama në një fjalim për situatën e koronavirusit në vend, deklaroi se situata...

"T’i bashkojmë forcat"

Koronavirusi/ Rama i prerë: S’ka nevojë për Task-Forcë opozitare, presidenciale e dixhitale

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në mbledhjen e qeverisë deklaroi se në këto...

"Rrezik për mjekët dhe pacientët”

Basha akuza për maskat e skaduara, Rama i përgjigjet shkurt

Pas deklaratës së kryetarit të PD-së Lulzim Basha se maskat që përdorin mjekët kundër koronavirusit...

Koronavirus

Rama tjetër mbledhje urgjente të qeverisë, priten masa të reja

Kryeministri Edi Rama njofton tjetër mbledhje urgjente të qeverisë. Pas mbledhjes së djeshme, mësohet se...

Koronavirusi

Orë pas ore/ Shkon në 10 numri i të infektuarve

Rritet numri i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë...

Mbërrin avioni nga Rinas

Koronavirus/ Vijojnë fluturimet në Rinas

Ndonëse Italia është e gjitha një “zonë e kuqe”, pasi është kthyer në vatrën më...

Referendum për sistemin zgjedhor

KQZ rrëzon kërkesën e 12 përfaqësuesve të shoqërisë civile

KQZ rrëzon kërkesën e referendumit për të ndryshuar sistemin zgjedhje dhe listat e hapura. Në...

"14 ditët e ardhshme do të punoj nga shtëpia"

Vizitoi Italinë, izolohet Presidenti i PE-së, Sassoli

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka thënë se ai do të punojë nga shtëpia...

Një ditë pas masave për koronavirusin

Ambasadorja Yuri Kim takim në Kryeministri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka shkuar këtë paradite në Kryeministri....

Masat për koronavirusin

KPK ndërpret shërbimin e pritjes: Denoncimet, me postë ose online

KPK ka ndërprerë shërbimin e pritjes me qytetarët në ambientet e institucionit. Nga dje deri...