MENU
klinika
"Mos iu përgjigjni dhunës me dhunë"

Protesta nisi, Meta thirrje: Mbështes fuqimisht një hetim ndërkombëtar

Thirrje qytetarëve amerikanë

Protesta kundër prishjes së Teatrit, reagon ambasada e SHBA… por jo për shqiptarët

Ambasada e SHBA në Tiranë me anë të një lajmërimi ju bën thirrje të gjithë...

Çfarë pritet të diskutoj Meta?

Pak minuta para protestës, Meta takim ‘kokë më kokë’ me ambasadorët e BE

Në një kohë kur në qendër të debatit publik është shembja e Teatrit Kombëtar, që...

"Duam hetim ndërkombëtar, ejani..."

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kërkon ndihmë SHBA-BE

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u ka dërguar një letër ambasadave të SHBA-BE duke kërkuar...

"Nxitimi dhe dhuna më trishtuan"

‘Teatri rrezikon negociatat’, reagon deputeti i CDU

Politikani gjerman dhe deputeti i CDU në Bundestag, Johann Wadepuhl ka shprehur qartë zhgënjimin për...

Kategoritë që ndalohen dhe rregullat

Rihapen xhamitë… por s’lejohet prekja e librave

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka marrë vendim në lidhje me rifillimin e aktivitetit fetar në...

"Na monitoroni sot. Kërkojmë hetim ndërkombëtar!"

Para protestës/ Aleanca për Teatrin letër ambasadores së SHBA

Pak orë para fillimit të protestës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dërguar një letër...

Manastirliu: Të gjitha rastet në Infektiv

Mbyll misionin e tij spitali COVID 2, “Shefqet Ndroqi”

Në ditën që janë hequr kufizimet për lëvizjen edhe në zonat e kuqe, janë hapur...

Çfarë do të ndodhë me taksat këtë periudhë?

Paratë për Teatrin e Ri? Veliaj: Nuk i kemi, do marrim kredi nga bankat!

Kryebashkiaku Erion Veliaj mblodhi online Këshillin Bashkiak të Tiranës sot pak para protestës tek Teatri...

Thirrje qytetarëve për t'iu bashkuar në protestë

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri: Të shpërndahet Kuvendi

Në një protestë simbolike, dhe në një “luftë të vazhdueshme për arritje personale, e përfitime...

Pyetja-një-milion-dollarëshe!

Pse u shemb natën? Veliaj: Me rrezik. I pamundur rikonstruksioni

        Kryebashkiaku Erion Veliaj, po flet sot në Këshillin Bashkiak, për shembjen...

Nga Sadik Bejko

Kadare nuk ka asnjë detyrim të flasë për Teatrin!

Një farë Erald Kapri, 33 vjeç, në një postim në fb e përmend me cinizëm...