MENU
klinika
Lehtësimi gradual

Manastirliu: Jemi në monitorim, kemi përgatitur 4 faza me periudha dyjavore

Studime në Europë e Australi

“Ndihmon sistemin imunitar kundër COVID”, efektet e vaksinës kundër tuberkulozit

Edhe pse ende e pakonfirmuar, studiuesit në botë janë të mendimit se vaksina kundër tuberkulozit...

Letra e mjekut

Pse në Itali po vdesin 300 % më shumë dhe çudia OBSH

Prof. Matteo Bassetti Sot pas 7 të dielave radhazi në spital, unë mund t’i kushtohen...

Vendimi i Ministrisë së Arsimit

Shkollat hapen tre javë vetëm për maturantët, të tjerët mësim nga shtëpia

Shkollat do të hapen tre javë vetëm për maturantët, ndërsa të tjerët do të vijojnë...

Të dëmtuara nga tërmeti

“Rrënjë Shqiptare” dhe Marin Mema inaugurojnë shtëpitë e para të reja në Shijak

Shqipëria po kalon ditë të vështira për shkak të pandemisë që e ka “ndaluar” gjithë...

"A po e bën me flatra islamizmin kriza e Coronës?"

DW: Shtetet duhet të jenë tani të vëmendshme

Kriza e Coronës krijon kushte ideale për rekrutime nga ana e islamistëve radikalë në shtetet...

ERE pezullon shqyrtimin e aplikimit

Tarifat sipas nivelit të tensionit, pandemia prek dhe OSHEE

Bordi i Entit Rregullator të Energjisë (ERE) vendosi pezullimin e procedurave për shqyrtimin e aplikimit...

Mësime nga Covid-19

Isuf Kalo: Pse sistemet shëndetësore duhet të rikonceptohen. Ja ndryshimet që duhen bërë

Solidarizimin si mjek e qytetar, Isuf Kalo e tregoi qysh në fillim, me shpalljen e...

Luljeta Bozo shpjegon lëkundjet e djeshme

“Mos lëvizni fare nga vendi! Edhe ne 1976-ën pati pasgoditje”

Një ditë pas tërmetit të lehtë që u ndje dje në Tiranë e Durrës, inxhinierja...

Nuk dëgjoi të mbyllet për të luftuar Covid-19

CNN: Suedia, ana e errët e “deles së zezë rebele”

Suedia ka qenë një “dele e zezë” gjatë shpërthimit të koronavirusit. Vendi nuk i është...

Eksperti italian në OBSH

Koronavirusi zhduket për 2 minuta nëse plotësohen këto dy kushte

Ekspertët kanë qëndrime të ndryshme për sa i përket rritjes së temperaturave dhe stinës së...

Një hap larg dhe bota po pret me padurim

Në fillim të vjeshtës do të ketë miliona doza vaksine për Covid-19!

Vaksina do të jetë gati në shtator. Studiuesit në Universitetin e Oksfordit janë një hap...