MENU
klinika
VIDEO

Pse duhet ndalur kjo qeveri? Basha thirrje shqiptarëve

Rikthehet Zguri

KQZ miraton kërkesën e OSBE për 150 vëzhgues

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot kërkesën e OSBE-ODHIR për 150 vëzhgues në zgjedhjet...

1500 policë në terren

Sot protesta e opozitës, policia “blindon” Tiranën

Ditën e sotme është paralajmëruar të mbahet protesta e 9-të kombëtare e opozitës. Protesta do...

Çfarë paralajmëroi Basha?

“Sfidë” 30 qershorit, opozita zhvillon sot protestën e 9-të kombëtare

Ditën e sotme në orën 20:00 opozita e bashkuar do të mblidhet sërish në protestën...

Parashikimi

Zbuloni si pritet të jetë moti sot

Edhe ditën e sotme në disa zona të vendit priten reshje shiu. Sipas asaj që...

Situata e tensionuar në vend

Lleshaj: Dielli i Shqipërisë lind andej nga perëndon

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka përshëndetur deklaratën e Ambasadës amerikane për situatën e tensionuar...

Provokatorët dhe neutralizimet

Nesër dhunë në protestë? Basha zbardh bisedat me shërbimet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se nuk do të ketë dhunë në protestën...

Dënon dhunën

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA: Mbrojmë sigurinë e zgjedhjeve!

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e nesërme të opozitës së bashkuar. Ambasada...

Protestë dhe miting

Rama: Shkodra sfida ime personale, Ademi më e paafta në histori

Nga Shkodra në një situatë jo të zakontë për mbajtjen e tubimit elektoral, kryeministri Edi...

Tensionet mes protestuesve

Bushati: Një tufë njerëzish s’mund të djegin Shkodrën!

Deputeti i zonës, ish-ministri Ditmir Bushati i pari që mori fjalën në mitingun elektoral të...

Përplasjet

Ademi-Policisë: Nuk mund të përdhunoni qytetarët e Shkodrës!

Pasi u shpërndanë me gaz lotsjellës nga policia, kryebashkiakja Voltana Ademi së bashku me mbështetësit...

Protestues të lënduar

Shkodra në rrëmujë/ Rama shtyn takimin?

Ka nisur me tensione dhe incidente protesta marshim e opozitës në Shkodër. Qytetarët kanë dashur...