MENU
klinika
Vetting

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit në Tiranë, Andi Civicin

"Të ketë frikë nga populli"

Tubime të tjera/ Meta paralajmëron qeverinë

Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëron tubime të tjera. Teksa kërkon të mos lodhen me...

Klandestinët shqiptarë me kamion nga Belgjika në Britani

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, 13 të arrestuar në 5 shtete

Goditet një grup trafikantësh shqiptarë që kryenin transportin e klanestinëve shqiptarë nga Belgjika në Britaninë...

Eksperti: Po ndjekim me kujdes situatën

Raporti i “Freedom House” për demokracinë, Shqipëria humbet 1 pikë

Naoah Buyon, koordinator i kërkimeve për Evropën dhe Euroazinë për raportin Freedom in the World,...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e sotme, e mërkurë, dt.04 Mars...

“Detyra ime të jem i pari në luftën me grushtin e shtetit”

Çfarë paralajmëron Meta një ditë pas manifestimit?

Presidenti Ilir Meta publikon fjalën e plotë, të mbajtur mbrëmjen e kaluar në manifestimin e...

Rama: Përrallat e mia dalin

“Shtëpitë e reja do të jenë vila! Shtëpi aq sa kurora ka familja”

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme me banorët e Thumanës ku ka prezantuar...

”Thumanën do e bëjmë model”

Rama: Javën tjetër fillon gara për tenderin ndërkombëtar

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Krujës Artur Bushi ishte në Thumanë në...

Operacioni i radhës

“Shanset për azil janë zero”, riatdhesohen 49 shqiptarë nga Franca

Policia e Shtetit lajmëron se ka realizuar një tjetër operacion për riatdhesimin e shqiptarëve nga...

Pranohet kërkesa e SPAK

Sekuestrohet “BMW-ja” e blinduar e Lulzim Berishës

Gjykata e Posaçme ka vendosur të sekuestrojë një makinë të blinduar tip “BMW”, ngjyrë e...

Masakroi me thikë të bijën

Horrori në Australi/ Dënohet me 20 vite burg 49-vjeçari Petrit Lekaj

Shqiptari Petrit Lekaj i cili vrau të bijën me thikë në Australi vitin e kaluar është...