MENU
klinika
Jo Mini-Shengen, por...

Rama: Kush flet për Shqipërinë e Madhe dhe Jugosllavinë të heshtë!

"Është e gjitha gjenetike, por..."

Mjeku i Enver Hoxhës tregon ‘sekretet’ e jetëgjatësisë së Nexhmies

Në një intervisë për Konica. al, Profesori Isuf Kalo gjatë bisedës me Mentor Nazarko, ka...

Vakancat në Kushtetuese

Meta ripublikon letrën për Ruçin, këshillon deputetët: Lexojeni me durim dhe kujdes

Presidenti Ilir Meta ka bërë publike letrën drejtuar Kryetarit të Parlamentit, Gramoz Ruçi në lidhje...

"Ejani verifikoni reformat!"

I thanë ‘Jo’ çeljes së negociatave, Ruçi thirrje Francës, Holandës e Danimarkës

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi vjen me një thirrje për homologët e vendeve të BE-së...

3 të plagosur

Aksidenti tragjik në Tiranë u merr jetën 2 adoleshenteve

Një aksident i rëndë u ka marrë jetën dy vajzave adoleshente në Tiranë. Ngjarja ndodhi...

“Samiti i Ohrit”

Rama tërheq sërish vëmendjen e mediave maqedonase, ja pse…

Ateletet e kryeministrit Rama në samitin e Ohrit kanë tërhequr vëmendjen e mediave maqedonase. “Kryeministri...

Shtrëngata dhe reshje shiu

Ja cila do të jenë qarqet më të prekura nga reshjet sot

Ashtu si ditën e djeshme edhe sot priten reshje shiu në të gjithë territorin e...

Emërimet e gjyqtarëve në Kushtetuese

Presidenca: Kompetencë e Kuvendit, jo e presidentit

Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli listën përfundimtare të kandidatëve...

Intervistë nga Mentor Nazarko

Ekskluzive për Konica.al/ Flet mjeku i Enver Hoxhës

Libri i Isuf Kalos, “Blloku”, është pa diskutim një libër për të cilin do flitet...

Zbardhet dosja e Prokurorisë

Pse pushuam pastrimin e parave për Bashën, garancia që kërkoi Nik Muzin?

Zbardh të plotë dosjen penale ndaj shefit të opozitës, Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të...

Botohet lista përfundimtare e kandidatëve

Përplasja për Kushtetuesen, KED “sfidon” Metën

Në limetet e afatit për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i...

Samiti i Ohrit

Edi Rama mbërrin në Ohër, në një tryezë me Zaev

Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë janë mbledhur në Ohër në një takim...