MENU
klinika
“Sfida” ndaj Berishës

Nga Basha, te Alibeaj e Kryemadhi, kush janë deputetët e opozitës që morën pjesë në seancën për betimin e Begajt si president

“Thriller…”

Biznesi i armëve në Serbi dhe politika e Beogradit që luhatet mes dy krahëve

Predha dhe mina serbe, të shitura nga një tregtar misterioz armësh, të destinuara për në...

Detaje të reja

Masakra e Fushë Krujës: Hetimet shtrihen në disa qytete, pritet të merret në pyetje Endrit Dokle

Masakra e Fushë Krujës ku mbeten të vrarë 3 të rinjtë, Diklen Vata, Besmir Hoxha...

Nga Agron Gjekmarkaj

Kronika e Pleniumit të Pogradecit kërkohet me yxhym: Ne jemi maskarenj, bëna kabull

Nëse dikush ma merr per thyerje premtimi që nuk do shkruaj më historira me Babon...

Sulmi kibernetik ndaj portaleve qeveritare

Rama: Agresioni u zmbraps, ngjarja do t’i raportohet publikut nga ekspertët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar serish me sulmin e hacerave ndaj portaleve qeveritare, duke deklasruar...

Bojkot zyrtar i seancës

Betimi i Begajt si president, PD: Sot instalohet monizmi i plotë i Edi Ramës. Do bëjmë…!

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha e ka cilësuar si vendosje të monizmit, betimin...

Lidhjet me Brilant Martinajn

Si u ekzekutua me 100 plumba… 28-vjeçari në Milot

Kanë dalë në dritë detaje të reja në lidhje me atentatin e ndodhur të premten...

"Kemi akses tek institucionet!"

Sulmi kibernetik i “e-Albania”/ Hakerat publikojnë dokumentet shtetërore

Pas sulmit kibernetik, që paralizoi gjithë shtetin shqiptar, në rrjet qarkullon një website me emrin...

Nga Enver Robelli

Një poshtërsi e gazetës vjeneze “Die Presse”, për shqiptarët

Hapja e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE është një lajm i mirë për...

Emergjencë globale

Si shpërtheu dhe u përhap lija e majmunëve në mbarë botën

AFP ka bërë një vëzhgim pas në kohë se si shpërtheu dhe u përhap lija...