MENU
klinika
Komenti i kreut të PD-së/ Video

Basha: Përgjimet tronditën Evropën!

“Udhëtimi im”

Mark Kosmo: “Me zemër jam shqiptar, por jetoj e mendoj si amerikan”

Mark Kosmo është një “shqiptar”, lindur e rritur në SHBA, nga prindër shqiptarë, të emigruar...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

A i duhet Kosovës një reformator, i tipit të Albin Kurtit?

1. Korrupsionin, krimin, hajnin institucionale e nepotizmin alarmues, të ndodhur gjatë gjithë këtyre dy dekadave...

Çfarë duhet të bëni?

Vende vakante në mësuesi. Si do të plotësohen?

Me përfundimin e fazës së parë të aplikimeve, mësuesit kanë kthyer sytë nga portali i...

"30 Qershori një kufi i qartë"/

Rama: Meta, nul nga ligji e turp nga morali!

Kryeministri Edi Rama në kuadër të çeljes së fushatës elektorale të PS u ndal sot...

Vendimi i Metës nuk e ndal mazhorancën

Xhaçka: 30 qershori, transformimi i Dibrës!

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në fjalën e saj përpara qytetarëve dibranë në Peshkopi tha...

Anullimi i zgjedhjeve

Opozita e re mbledhje të papritur, deputeti i LSI “thumbon” Metën

Deputetët e rinj të ardhur nga radhët e LSI në Parlament, pas vendimit të presidentit...

"Korrupsion pasiv"

Krimet e Rënda zgjasin hetimet për 3 gjyqtarët e “Dajtit”

Prokuroria për Krime të Rënda ka zgjatur hetimet për 3 gjyqtarët e dosjes “Dajti”, të...

"Të gjithë të pranojnë..."

Anullimi i zgjedhjeve, nënkryetari i CDU/CSU apel të fortë politikës

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David...

Detaje

Anulloi zgjedhjet/ Çfarë paralajmëron Meta për mëngjesin e së hënës?

Ditën e djeshme presidenti Meta mori vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Një...

Opinion

Vendimi i Metës, nul, “vetëflijim” dhe për listë e faqe të zezë

Nga: Sokol Balla Vendimi i Metës pak minuta para protestës, fjalët që zgjodhi, parulla që...

Nga Shpëtim Nazarko

Mirë mo mirë, po sa shkohet me idenë “Mbamë se u hodha”?

Nuk e njoh Kushtetutën që të jap mend, se çfarë ndodh pas këtij vendimi të...