MENU
klinika
Protesta e opozitës

Berisha paralajmëron: Ora e supergjigandit po vjen!

Takimi me qytetarët

“Ia di për nder Ilir Metës”/ Rama falenderon Presidentin nga Osumi

Nga Çorovoda, kryeministri i vendit, Edi Rama kërkoi votën për kandidatin e Partisë Socialiste, Adriatik...

Masat për mbarëvajtjen e tubimit

Rrethohen institucionet, ndizen kamerat, 1700 policë gati për protestën

Policia e Shtetit por edhe Garda, ashtu si edhe në rastet e tjera kanë marrë...

Nga Lis Bukuroca

A nuk po e kuptoni se gazuat?

60.000 veteranë, gati 50.000 prej tyre viranë Kosova ka prokurorë dhe gjykatës Që duhet burgosur,...

Çfarë bisedohet?

Rama “fluturon” drejt Brukselit, të hënën takon kreun e KE

Kryeministri Edi Rama do zhvillojë të hënën një vizitë zyrtare në Bruksel. Rama do takohet...

Kërkesa e opozitës

Sot protesta e opozitës, çfarë pritet të ndodhë?

Protesta do të zhvillohet para kryeministrisë në orën 19:00. Vendimi për të mbajtur protestën e...

Çfarë shkruan gazetari i 'The Guardian'?

Brenda vilës së Enver Hoxhës, “e izoluar, më tepër se kur vdiq”

Gjatë vizitës së tij në Shqipëri, Gazetari i “The Guardian”, Shaun Walker ka vizituar edhe...

Parashikimi i motit

‘Zhduket’ shiu, nis fundjava ‘përvëluese’

Nxehen temperaturat, fundjava paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë. Moti këtë...

Intervista

Meta në Berlin: Shqipëria të reflektojë! Moment historik

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, zhvillon një vizitë në Berlin. Në intervistë për DW ai...

Takimi me banorët

Veliaj: Kombinati do të ketë autobusë elektrikë!

Linja Kinostudio-Kombinat do të jetë nga të parat që do të fusë autobusët elektrik në...

Takimi me strukturat e LSI-së

Kryemadhi: Pushteti i Ramës në grahmat e fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi po zhvillon sot një takim me strukturat e LSI-së, një...

Takimi në Urën Vajgurore

Përgjimet/ Rama: Prokuroria reagoi vonë!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “Bild” për dosjen...