MENU
Mundësia për opozitën

Takimi me delegacionin e PE, Basha: Shpjeguam gjendjen e vendit

Situata politike në vend

Nis takimi i delegacionit të PE me opozitën

Ka nisur takimi mes delegacionit të PE dhe krerëve të opozitës, Lulzim Basha e Monika...

Deklaratat

Opozitat në Shqipëri, Mal të Zi dhe Serbi bojkotojnë Parlamentet: BE hesht për korrupsionin!

Deputetët e opozitës nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Serbia, i thanë BIRN se nuk...

Apel opozitës

Fleckeinstein: Mos keqpërdorni lirinë për demonstrim dhune

Raportuesi për Shqipërinë në PE, apelon që të mos keqpërdoret liria për të demonstruar akte në...

Lista me 57 emrat

Opozita djeg mandatet/ KQZ nis procedurat për plotësimin e vendeve vakante

Pasi u njoftua për vakancat në parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për...

Kandidaturat

Komuniteti Mysliman zgjedh kryetarin e ri, Bruçaj kërkon mandat të dytë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë me 2 Mars do të zgjedhë kryetarin e ri për një...

Deklarata

Jo më makina të prodhuara para 2009-ës? Vendimi i Ballukut

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka zbuluar ndryshimin e vendimit të Qeverisë në...

Deklarata

Hoxha ndërton shtëpi me paratë e të tjerëve? Naim Abazi sqaron gjithçka

Në rrjetet sociale ka pasur reagime të shumta pasi Naim Abazi tha se hoxha Halil...

I ulet dënimi

U arrestua për korrupsion/ Për 15 ditë lirohet gjyqtari

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka vendosur që të ulë dënimin e ish-gjyqtarit...

Deklarata për mediat

Çështja ‘CEZ’/ Balla mungon në seancë, Shkëlzen Berisha akuza të forta

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar seanca gyqësore për çështjen ‘CEZ’. Menjëherë pas përfundimit të...

Çfarë u diskutua?

Cakaj në Shkup, takim me kryeministrin Zaev

Ministri shqiptar i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e...

Shkrimi

Trocki: Unë, dëshmitari i masakrave serbe ndaj shqiptarëve në Shkup

I njohur edhe si bashkëpunëtor në disa gazeta të rëndësishme të kësaj kohe, dhjetori i...