MENU
Me magnitutë 5.1 ballë

Shkundet veriu/ Tërmeti ndihet nga Mali i Zi në Maqedoni

Arratia në Hungari

Gruevski nga arratia kërkon azil politik

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka shkruar...

Detajet

Vetting-u në politikë/ Në dhjetor çështja ‘në tavolinë’

Politika shqiptare do të duhet të presë mesin e muajit dhjetor për të mësuar opionionin...

Detajet

Hakmarrje nga Greqia? Shqiptarët mbajnë radhë në Kakavijë

Prej ditës së djeshme, lëvizja në Kakavijë ka vijuar me probleme. Natën e kaluar u...

Deklarata

‘Unaza e Re’, Veliaj: Harrojeni! S’ka shanse që projekti të ndalet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve...

Kontrolli i Lartë i Shtetit

Gjyqtarja Vitore Tusha në KLSH, reagon Balla

Pas përzgjedhjes së Presidentit Meta për kandidaturën e anëtares momentale të Gjykatës Kushtetuese Vitore Tushën,...

Detajet

Gati 82% e gazsjellësit TAP ka përfunduar

Rreth 82% e gazsjelllësit Trans-Adriatik (TAP) ka përfunduar, tha konsorciumi që do të sjellë gaz...

Nga Mentor Nazarko

Rishikimi i historisë apo pajtim i vonuar nga Rama dhe jo nga Hoxha?

Nga Mentor Nazarko/ Pas zhvarrimit në New York sot po bëhet riatdhesimi në Tiranë i...

Detajet

‘Unaza e Re’/ Protestuesit tentojnë të hyjnë brenda bashkisë

Gjatë protestës së banorëve para bashkisë së Tiranës, shtëpitë e të cilëve preken nga projekti...

Moti

Ulje temperaturash e reshje/ Parashikimi i sinoptikanëve

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale...

Detajet

Protesta tek Unaza e Re, LSI dhe PD në rrugë me banorët

Banorët e Unazës së Re vazhdojnë betejën e tyre për të mos dalë nga banesat...

Detajet

U arrestua për trafik droge/ Universiteti i Tiranës pezullon pedagogun

Universiteti i Tiranës ka pezulluar nga detyra pedagogun Dritan Shoraj, dy ditë pas arrestimit nga...