MENU
klinika
Deklarata

Protesta e opozitës/ Reagon ashpër Braçe: Komanduesit e dhunës janë…

Parashikimi

Shi dhe shtrëngata? Mësoni si pritet të jetë moti sot

Edhe dita e sotme parashikohet me reshje në të gjithë vendin, ndërsa qarqet me sasinë...

Reagimi

Marshimi i opozitës/ Rama-Bashës: Autobuzin e këtij qershori e humbe!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marshimit të sotëm të opozitës. Sipas Ramës, marshimet për...

Akuza qeverisë

Basha mbyll protestën: S’ka forcë që na ndalon, nuk ulemi për pazar

Kryedemokrati Lulzim Basha mbylli marshimin protestë prej rreth tre orësh në pesë institucione që sipas...

Marshimi i opozitës

Protestuesit e opozitës thyejnë xhamat tek Drejtoria e Policisë

Prej gati dy orësh, opozita vijon protestën kundër qeverisë, e cila vjen dy ditë pas...

Protesta e opozitës

Marshimi vazhdon te Ministria e Brendshme, protestuesit: Rama ik!

Prej gati dy orësh opozita po proteston kundër qeverisë, në të pestën protestë kombëtare, e...

Zgjedhjet lokale

Veliaj zyrtarisht kandidat për Tiranën/ Regjistrohet në KQZ

Erion Veliaj është regjistruar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve si kandidat i “Aleancës për Shqipërinë...

Protesta

Tymuese e fishekzjarrë, ndizet oborri i Drejtorisë së Policisë

Protestuesit e opozitës kanë nisur marshimin në drejtim të Drejtorisë së Policisë së Shtetit. Nënkryetari...

Protesta

Basha: Qeveria iu përgjigj thirrjes tonë me dhunë barbare dhe gaz helmues

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në nisjes së fjalës së tij përpara protestuesve të...

Protesta

Zbulohet axhenda/ Ja ku do të marshojë opozita

Zbulohet rruga që do përshkojnë protestuesit e thirrur sot nga opozita në protestën e pestë...

Mbyllet protesta

Basha nuk bën pazare/ Rama: Humbe autobuzin e qershorit!

Ora 22:18/ Rama-Bashës: Autobuzin e këtij qershori e humbe! Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marshimit...

Nga Deutsche Welle

CDU/CSU : Qeveri-opozitë urgjent në dialog pa asnjë parakusht

Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të Unioni Kristiandemokrat / Unioni Kristiansocial (CDU/CSU) në Bundestag dhe njëherazi...