MENU
klinika
Grabitja Rinas

Kush qëlloi mbi Admir Muratajn? Çfarë ka zbuluar ekspertiza

Çfarë ka vendosur?

Opozita në mosbindje civile, Kuvendi del me një njoftim të rëndësishëm

Kuvendi i Shqipërisë ka dalë sot me një njoftim të rëndësishëm. Teksa opozita po përgatitet...

Kriza politike

“Do shpalosim…”/ Basha prezanton sot detyrat e qeverisë tranzitore

Gjatë ditës së sotme pritet që kryedemokrati Basha së bashku me aleatët të prezantojnë një...

Detajet

Skenari i opozitës/ Paralizohet qarkullimi në 12 qarqe, akset që do bllokohen

Ditën e djeshme pas përfundimit të takimit me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, kryedemokrati Basha...

Parashikimi

Mos harroni çadrat/ Moti na gënjen, vijon kapriçot

Edhe ditën e sotme priten reshje të dobëta shiu në të gjitha qarqet. Sipas asaj...

Reagimi

‘Taksa’/ Rama i përgjigjet Haradinajt: Të thashë ‘bindu’ Merkel-it dhe Macron-it

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se i...

Reagimi

Bindja Demokratike: Koalicioni qesharak i “Rilindjes” me rreth 21 parti

Partia Bindja Demokratike e quan qesharake koalicionin e firmosur PS dhe disa partitë tjera. Në...

Detajet

Protesta e opozitës/ Ja akset që do të bllokohen nesër

Opozita do të bllokojë mesër rrugët në 12 qarqe të vendit. Basha dhe aleatët e...

Deklarata

Juncker: Mbetem tifoz i zjarrtë i zgjerimit të BE-së

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian përkujtuan sot 15-vjetorin e zgjerimit të BE, që çoi...

Takimi

Meta me studentët: Bëhuni promotorë të integrimit evropian

Presidenti i Republikës Ilir Meta, zhvilloi një takim me një grup studentësh nga Sanxhaku, të...

Zgjedhjet e 30 qershorit

Ja kur është afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve në KQZ

Regjistrimi i koalicioneve në zgjedhje duhet të bëhet 60 ditë para datës së zgjedhjeve. Koalicioni...

Habit me deklaratën

Rama refuzoi titullin “Qytetar Nderi”, këshilltari i Dibrës nuk i “ndahet”

Pas refuzimit që kryeministri Rama i bëri titullit “Qytetar Nderi” në Dibër, ka ardhur një...