MENU
klinika
“Iu përsërit historia” Amerikës

Nga pandemia te vrasja e George Floyd, tri ngjarjet që u rikthyen më 2020

”Në kohë rekord”

Rama publikon videon e transformimit brenda 70 ditëve të COVID-4

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon nga spitali COVID_4 dhe transformimin e tij brenda 70...

"Nëse konsensusi nuk arrihet...."

VOA: Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, kufiri i patolerueshëm…

Thuajse 9 orë bisedime në rezidencën e ambasadores amerikane Yuri Kim, në praninë e saj...

“Shqipëria në një fazë kritike"

Ambasadorja Kim: Shpenzuam 9 orë me Këshillin Politik por…

Në daljen për gazetarë, zonja Kim tha se nëse palët arrijnë konsensus përtej rekomandimeve të...

Dakordësi për ndonjë pikë?

“Zgjedhorja”/ Përfundon takimi i ambasadorëve me Këshillin Politik

Përfaqësuesit e partive politike në Këshillin Politik kanë përfunduar pak më parë takimin me ambasadoren...

Përhapja masive e koronavirusit

Del në dritë dokumenti sekret: OBSH akuzon Kinën…

OBSH e falënderoi qeverinë kineze vazhdimisht për ndarjen e menjëhershme të hartës gjenetike të virusit...

Reforma Zgjedhore

Mentor Nazarko: Palët gjenden nën “kërcënimin” e ndërkombëtarëve

Gazetari Mentor Nazarko në një intervistë në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për...

Detaje

Tre deputet të PD marrin nga 300$ në muaj për të jetuar me qera në Tiranë

Tre deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, Kostaq Papa, Fatjona Dhimitri dhe Ervis Meço, të ardhur...

PS dhe PD janë bashkë?

Arben Ristani befason me deklaratën: Është pjesë e lojës, bëjnë sikur…

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka komentuar në Abcneës, situatën politike në...

"Shqiptarët kërkojnë zgjedhje me lista të hapura"

Rama ftoi Bashën për takim, Murrizi: Këta janë bashkë vetëm për pushtet

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama duke iu përgjigjur opozitës...

Maznikun: Ja lista me veprat penale

Teatri/ PD dorëzon në SPAK padinë për Ramën dhe Veliajn

Pas Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, sot Partia Demokratike dorëzoi në SPAK një kallëzim...

"Mënyra më e shëndetshme për të lëvizur"

Veliaj: Do të ngremë Akademinë e Biçikletave

Veç shtimit të rrjetit të korsive të biçikletave, Bashkia e Tiranës ka nisur edhe edukimin...