MENU
klinika
Vendimi

Qeveria ndryshon ligjin për shitjen e pronave shtetërore

Detajet

Bllokohen 5 persona në Kanionet e Erzenit/ Një në gjendje të rëndë

Pesë persona kanë mbetur të bllokuar sot prej të paktën 3 orësh në shpellën e...

Zbulohen detaje të reja

Grabitja e Rinasit/ Një femër e përfshirë, makina e “Tatimeve” u modifikua në Elbasan

Gjatë punës intensive për të zbardhur grabitjen në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i...

Detajet

Grabitja Rinas/ Krimet e Rënda nisin verifikimet, në “sitë” drejtuesit e…

Në lidhje me grabitjen e miliona eurove në Rinas, prokuroria e Krimeve të Rënda do...

Detajet

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Regjistrohen në KQZ 9 parti të reja opozitare

Afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar në zgjedhje...

VIDEO

“Të bashkohemi të gjithë”/ Basha uron Pashkët, LIVE në Facebook nga…

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar Pashkët për të...

E 'Diela e Pashkëve'

Besimtarët katolikë kremtojnë ringjalljen e Krishtit!

Ditën e sotme mijëra bësimtarë katolikë në mbarë botën festojnë Pashkët. Në Shqipëri, besimtarët katolikë...

Nga BIRN

Thuajse gjysma e Prokurorive me drejtues “tranzitorë”

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se caktimet e përkohshme të kryera nga Prokurorja...

Deutsche Welle

Çfarë synon opozita e re në Shqipëri?

Parlamenti i Shqipërisë ka 2 grupe të reja parlamentare. “Grupi Parlamentar Demokratik” duket se parashikon...

21-Prilli afati i fundit

Regjistrimi i partive në zgjedhje, opozitës po i ‘skadon’ koha

Në kohën kur opozita është e vendosur të mos shkojë në zgjedhje vendore me Edi...

Mblidhet grupi parlamentar

Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi themelojnë partinë e re

Krijohet një tjetër parti e djathtë. Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi janë themeluesit e partisë...

Zgjedhjet lokale

Prodhimi i fletëve të votimit, KQZ pezullon procedurën e tenderit

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i...