MENU
klinika
UNICEF dhe OBSH me deklaratë të përbashkët

“Garën për vaksinën anti-Covid, ose e fitojmë ose e humbasim bashkë!”

Ndalimi vjen një javë pasi...

Kina i pret transmetimet gjigantit britanik BBC World News

Kanali televiziv britanik BBC World News është ndaluar të transmetohet në Kinë, tha administrata Kombëtare...

"Qytet i përkohshëm emergjent"

Sa shumë “ngjajnë”, Tirana me Prishtinën!

        Dy kryeqytetet me “emërues të përbashkët”. Të dy, nën ritmet marramendëse...

Vijojnë shifrat e larta nga Covid-19

MSH: 1105 raste të reja dhe 14 humbje jetë në 24 orët e fundit

Vijojnë prej disa ditësh shifrat e larta të infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi në vend....

'Tom Doshi kërkoi regjistrimin në zgjedhje'

Yuri Kim u jep fund spekulimeve: Kryeministri Rama më siguroi që…

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reaguar sërish lidhur me kërkesën e Tom Doshit për t’u...

BE po përballet me kriza në disa fronte

VOA: Vaksinimi i ngadaltë, dhimbje politike për BE-në

Presidentja e Komisionit të Bashkimit Evropian i doli në mbrojtje strategjisë së vaksinimit për koronavirusin...

Nëse plotësojnë këto kritere

Të gjithë ata që kanë mbyllur procesin e vaksinimit nuk është…

Të gjithë ata që e kanë mbyllur procesin e vaksinimit dhe kanë marrë dozat e...

“Kam një lajm për skeptikët”!

Ambasadorja Yuri Kim reagon për arrestimet në Krujë: Shihni çfarë po…

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon pas arrestimeve nga SPAK në Gjykatën e...

"Janë marrë masat për vijimin e punës në gjykatë"

Arrestimi i gjyqtares Enkeleda Hoxha, reagon KLGJ

Këshilli i Lartë Gjyqësor reagon pasi SPAK arrestoi gjyqtaren e Krujës Enkeleda Hoxha, e cilësuar...

“Fushata fillon 30 ditë para zgjedhjeve!”

Ilirjan Celibashi ka një thirrje për partitë politike dhe kryetarët e bashkive

Kreu i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, ka deklaruar sot se fushata e partive...

Deklarata e kancelares Anglea Merkel

“Variantet e reja të Covid-19 mund të shkatërrojnë sukseset e arritura…”

Kancelarja Angela Merkel i ka bërë thirrje gjermanëve të jenë të kujdesshëm lidhur me rreziqet...

Arrestimi i gjyqtares

Rama: Lajm i shumëpritur për ne që mbështesim reformën në Drejtësi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për arrestrimin e gjykatëses të Krujës pas një hetimi disa...