MENU
klinika
Të huajt skeptik për sigurinë

“Illyrian Guard” merr në ruajtje 30 institucione

Isuf Kalo tregon 'të pathënat'

Raporti i Shqipërisë dhe Kinës në 1976

Gjatë intervistës me Profesorin Isuf Kalon për portalin Konica.al nuk është lënë pa përmendur dhe...

Hapja e negociatave

Verifikoni reformat!/ Ruçi u shkruan skeptikëve

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka kërkuar nga tre vendet që votuan kundër çeljes së...

"Nuk është personazh në librat e mi..."

Miqësia e ngushtë me Sali Berishën, flet Isuf Kalo

Gjatë intervistës ekskluzive për Konica.al zhvilluar nga Mentor Nazarko, Profesori Isuf Kalo ka folur dhe...

“Si u ngatërrua çlirimi, me lirinë individuale dhe atë të vendit”

“Zogu merrte ajkën…” Qëndrimi i Isuf Kalos për Mbretin Zog

Profesor Isuf Kalo, autor i librit ‘Blloku’ në një intervistë ekskluzive për Konica.al të zhvilluar...

"Dokumenti nuk është kundër integrimit në Evropë"

Kryeministri Rama: Evropa klub interesash, pse ta presim

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës për shtyp me liderët e Serbisë, Maqedonisë dhe Bosnjës foli...

Jo Mini-Shengen, por...

Rama: Kush flet për Shqipërinë e Madhe dhe Jugosllavinë të heshtë!

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për shtyp në Ohër, në kuadër të projektit...

"Është e gjitha gjenetike, por..."

Mjeku i Enver Hoxhës tregon ‘sekretet’ e jetëgjatësisë së Nexhmies

Në një intervisë për Konica. al, Profesori Isuf Kalo gjatë bisedës me Mentor Nazarko, ka...

Vakancat në Kushtetuese

Meta ripublikon letrën për Ruçin, këshillon deputetët: Lexojeni me durim dhe kujdes

Presidenti Ilir Meta ka bërë publike letrën drejtuar Kryetarit të Parlamentit, Gramoz Ruçi në lidhje...

"Ejani verifikoni reformat!"

I thanë ‘Jo’ çeljes së negociatave, Ruçi thirrje Francës, Holandës e Danimarkës

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi vjen me një thirrje për homologët e vendeve të BE-së...

3 të plagosur

Aksidenti tragjik në Tiranë u merr jetën 2 adoleshenteve

Një aksident i rëndë u ka marrë jetën dy vajzave adoleshente në Tiranë. Ngjarja ndodhi...

“Samiti i Ohrit”

Rama tërheq sërish vëmendjen e mediave maqedonase, ja pse…

Ateletet e kryeministrit Rama në samitin e Ohrit kanë tërhequr vëmendjen e mediave maqedonase. “Kryeministri...