MENU
klinika
“Partinë dhe emrin”/ Katër modelet e fletës së votimit

Skema si do zgjidhen deputetët e rinj më 25 prill

Yuri Kim paralajmëron: Në fund të ditës mund të them…

A ka emra të tjerë që nuk duhet të kandidojnë?

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim në një prononcim të shkurtër për mediat nga Porti...

Zgjedhjet e 14 Shkurtit/ “Në Kosovë pritet ndryshim i madh politik”

Gazeta e njohur gjermane: Qytetarët kanë shpresë tek…

Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), e cila historikisht ka qenë përkrahësja më e madhe...

SPAK: Gjatë hetimit u zbulua se sekretarja gjyqësore…

Pezullohet nga detyra mjeku Edvin Prifti dhe një infermiere e QSUT

Mjeku kardiokirurg i QSUT-së Edvin Prifti është pezulluar nga detyra, pas hetimeve të SPAK. Në...

“Fuqia punëtore nga Ballkani Perëndimor ul pagat e vendasve”

Debat në Bundestag: Të anulohet rregullorja është e dëmshme për…

Partia djathtiste në Bundestag, Alternativa për Gjermaninë, AfD, ka kërkuar të mërkurën me anë të...

Koalicionet për 25 prillin/ Ku qëndron ngërçi me PR?

Basha e mbyll me Idrizin, s’ka dakordësi me Mediun!

Përpos prezantimit të programit “Shqipëria Fiton Turizmin”, kreu i PD-së priti tek e tek në...

Të mbyllen lokalet dhe të rishikohet ora policore

Epidemiologu: Vendimet e fundit s’do kenë efekt, duhen masa më të ashpra

Nga sot në të gjithë vendin do të fillojnë të aplikohen masat e reja anti-Covid....

Studimi i OBSH

Këto 14 vende në botë nuk e kanë njohur kurrë Covid-19!

14 vende në botë nuk e kanë njohur kurrë koronavirusin. Kjo zbulohet nga një raport...

Data e seancës

Edi Rama dhe Ilir Meta përballen në Gjykatën Kushtetuese

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta pritet të përballen në një seancë gjyqësore në...

Profili/ Liroi nga burgu të dënuar të rrezikshëm

Arrestohet për korrupsion gjyqtarja e Krujës

Gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha është arrestuar të enjten e 11 shkurtit, me urdhër të...

Brenda luftës së Evropës për vaksinat

Analiza/ Numërimi mbrapsht drejt “katastrofës”

Gjatë një takimi të mbajtur javën e kaluar në Bruksel, diplomatët e 27 vendeve anëtare...

Si kanë ndryshuar të dhënat gjatë pandemisë?

Mbrojtja nga Covid/ Çfarë thotë studimi për mbajtjen e dy maskave?

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tani po thonë se përdorimi i dy...