MENU
klinika
Reagimi i PD për vdekjen e ish-deputetit

“Humbëm një luftëtar të paepur për drejtësi shoqërore”

Një vit pas martesës

Familja dhe miqtë i japin lamtumirën e fundit çiftit shqiptar në Australi

Familjarët, miqtë dhe të afërmit i kanë dhënë lamtumirën e fundit çiftit shqiptar që u...

Kthjellime dhe vranësira...

Parashikimi i motit, 4 janar 2020

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para...

‘Në pikëpyetje kredencialet për të drejtat e njeriut’

Pyetje pa përgjigje mbeten mbi Gulenistin e dorëzuar në Turqi nga Shqipëria

Stambolli dhe Tirana japin versione diametralisht të kundërta mbi dëbimin e mësuesit turk, Harun Çelik...

Inervista

E pabesueshme! Shqiptari sfidon epokën e smartfonëve me “Lahutën e Malcis”

Abidin Krasniqi, përkthyesi i “Lahutës së Malcisë” të Gjergj Fishtës në gjuhën frënge, flet për...

"Një mision diplomatik nuk duhet t’i...."

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi në Beograd, reagon Cakaj

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi në Beograd, është dënuar ashpër edhe nga Ministri...

Mentor Nazarko

Andreoti: Po, Kuça ishte shqiptar

Nënë Tereza, kartvizita më e mirë e Shqipërisë, por dhe Enrico Cuccia, financieri i madh...

In memoriam/ 20 vjetori i vdekjes së Enriko Kucës

Patriarku shqiptar që sundoi 50 vjet Italinë

Senatori i përjetshëm po fliste me qetësinë e vet. I pikturoi shpejt nobelistët që njihte....

“Revolucioni nis më 6 janar”

Rama prezanton platformën: 472 aplikime për shërbimet online

Kryeministri Rama prezantoi sot ‘revolucionin digjital’, i cili përfshin 472 aplikime për shërbime online dhe...

Deklarata e plotë e PD

Sulmi ndaj ambasadës së Malit të Zi/ “Heshtja e Tiranës, e papranueshme”

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar duke dënuar sulmin kundër ambasadës së Malit të Zi...

Premtimi i Kroacisë

Puna për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kroacia do të punojë për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Ksenocentrizmi dhe Ksenofobizmi, dy frikëra të 2019-ës

1.Modeli i frikës ksenocentriste (xenocentrism)Thënë më thjeshtë ka kuptimin tej mase të mbivlerësimit të kulturave...