MENU
klinika
Negociatat

Bushati: Ndarja e Shqipërisë me Maqedoninë e Veriut, gabim strategjik për BE

Intervista me Mentor Nazarkon

Pse Palmer nuk vjen në Shqipëri?

Zhvillimet e ditëve të fundit, kanë krijuar mjaft polemika duke zgjuar interesin mbarëkombëtar. Nisur prej...

Anulimi i zgjedhjeve lokale

Deklarata e KQZ/ Zguri: Jo qëndrimi im, njoh vetëm dekretin e presidentit

Kryetari i KQZ Klement Zguri distancohet nga deklarata e zëdhënëses së KQZ Drilona Hoxhaj. Në...

Bundestangu "pro" negociatave!

Përgjimet në “Bild”/ Sarrazin: Shkrim i nxitur politikisht!

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Gjerman, Manuel Sarrazin, (Të Gjelbrit) mendon se Shqipëria e meriton...

"Do t'i përgjigjemi!"

“Duhet të mbrojmë vendin!”/ Basha: Rama na ka shpallur luftë!

“Duhet të mbrojmë vendin, qytetarët e Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha...

Mbledhja e kryesisë së PD-së

Një tjetër protestë mbarëkombëtare, opozita vendosi datën

Protesta e radhës e opozitës do të jetë në 21 qershor në orën 20:00. Vendimi...

Fushata elektorale në Mallakastër

Rama: Ata që kanë votuar PS-në kanë fituar, këtë vit më e lehtë

Nga Mallakastra ku prezantoi kandidatin për kryetar bashkie kryeministri Edi Rama ironizoi sërish presidentin Ilir...

Takimi elektoral në Patos

Rama: Meta po i fryn konfliktit civil, fshin firmën e tij!

Kryeministri Edi Rama ishte në Patos ku zhvilloi takimin e radhës elektoral tha se Meta,...

“KRASTA” e “TRANZIT”

Operacionet në Elbasan/ Lleshaj: Goditje e rëndë kundër krimit!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për dy operacionet e zhvilluara dje dhe sot...

Zbatimi i 30-Qershorit

Kryebashkiakët opozitarë-kryeministrit: Je në paligjshmëri!

Kryebashkiakët e PD-së i përgjigjen thirrjes së kryeministrit Edi Rama pasi ai iu kërkoi të...

Investigimi i skandalit

Basha në Prokurori dhe lobimi rus, media amerikane merr “meritat”

Mother Jones e ka përcjellë me shpejtësi lajmin e thirrjes së Lulzim Bashës në Prokurori,...

Raporti

OSBE: Zgjedhjet pa opozitën, krizë e thellë politike!

OSBE publikoi raportin paraprak për zgjedhjet e 30 qershorit, duke marrë në analizë një periudhë...