MENU
klinika
“Sezoni të zgjatet mbi 45 ditë, disa provime të zhvillohen në auditore”

Evis Kushi parashtron kërkesat për universitet: Kemi marrë dritën jeshile…

'Prapaskenat’ e vendimit të komitetit teknik të ekspertëve

Brataj tregon a do ketë izolim total gjatë fundjavave

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, njëkohësisht anëtar i komitetit teknik të Ekspertëve ka zbardhur...

Pritet që ditët në vijim, KQZ të mblidhet...

PS depoziton kërkesën në KQZ për regjistrimin në zgjedhjet e 25 prillit

Partia Socialiste ka depozituar mesditën e kësaj të mërkure, 10 shkurt, kërkesën në Komisionin Qendror...

"Blloku ka marrë mësime në këtë proces"

Von der Leyen pranon dështimet në luftën kundër vaksinave

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen pranoi dështimet në miratimin e BE dhe...

Njoftimi u bë sot

BioNTech/Pfizer rrit prodhimin e vaksinave

Laboratori BioNTech njoftoi sot fillimin e prodhimit të vaksinës së tij kundër koronavirusit të projektuar...

"Bota ta dijë se nuk do të lejojmë që…"

Erdogan i drejtohet kryeministrit grek: Mos më sfido mua dhe njih kufijtë…

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se “bota duhet ta dijë se nuk do...

Xhaçka: Lejoni zyrë përfaqësimi të Kosovës në Bratisllavë

Ministri i jashtëm sllovak dorëzon fondin 30 mijë € për…

Ministrja e jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka pritur në Tiranë homologun sllovak, Ivan Korčok....

Fjalimi gjatë mbledhjes së komitetit teknik

Manastirliu: Më 15 shkurt mbërrin sasia tjetër e vaksinave Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë  Ogerta Manastirliu ka deklaruar se 15 shkurti do të jeta data tjetër...

COVID-19

Çfarë mund të arrijë vaksina dhe çfarë jo?

Të vaksinuarit infektohen me SARS-CoV-2. Pasoja? Në radhë të parë indinjatë – sepse gjithnjë e...

Masat e reja kufizuese

Drejtoresha e ISHP: Në spitale më shumë të rinj, 77% e kapaciteteve…

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka mbajtur fjalën e saj në Komitetin Teknik për masat...

Rikthehet mësimi online në gjimnaze

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Shqipëria mbyllet nga ora 20:00

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur këtë mesditë për të njoftuar masat e reja më...

“Nuk pritet ndonjë efekt shumë i madh”

Epidemiologu Alimehmeti: Oraret nuk ulin numrin e infektimeve

Ndryshimi i orës policore nga autoritetet sipas ekspertëve nuk është zgjidhje për të frenuar ritmin...