MENU
klinika
Rama nxjerr rregullat e reja për fundjavën

Kur do të lëvizin pensionistët dhe nënat me fëmijë deri në 14 vjeç

Shkencëtarët tregojnë sekretin!

Pse COVID-19 ka kaq shumë simptoma?

Më parë, studimet kishin për qëllim identifikimin e simptomave të koronavirusit, ndërsa sot për të...

Kuvendi fal gjobat, shtyn qiratë

Ndryshon buxheti për paketën e dytë financiare

Votimet në Kuvend: 88 pro, 9 kundër dhe 5 abstenim-Akti normativ nr. 14, date 11...

Çfarë pritet tani?

Shtyhen sërish negociatat për Shqipërinë

Komisioni Europian pritet t’u propozojë në qershor vendeve anëtare kornizën e negociatave të anëtarësimit për...

Nesër 1 Maji, Rama sqaron si do lëvizim

“Të njëjtat rregulla si të çdo ditë të kësaj jave”

Kryeministri Rama përmes Facebook sqaron se të njëjtat rregulla jane në fuqi edhe ditën e...

Por epidemia është ende…

COVID-19 në Shqipëri/ Manastirliu: Kemi 272 pacientë aktivë, faza e parë kaloi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë përditësimin e të dhënave të COVID-19 në Kuvend...

Ahmetaj: Bëhej fjalë për pensionet...

”Pensionet nuk preken, por do rriten”

Ministri i komanduar për situatën e koronavirusit në Shqipëri, Arben Ahmetaj ka konfirmuar në Kuvend...

Përditësimi i MSH mbi situatën 'COVID-19'

Numri i të shëruarve, më i lartë se i të prekurve/ Bilanci i 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e 24 orëve të fundit të koronavirusit, ku kanë...

Tupa e re gjykuese kërkon më tepër kohë

Dosja “Basha”, shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka kërkuar kohë për t’u njohur me dosjen “Basha” dhe...

Kur do të zhvillohen provimet?

Studentët rikthehen në universitete/ Shahini: Ata që do të diplomohen 3-4 javë..

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një komunikim live ka thënë se studentët do të...

Bashkëjetesa me koronavirusin

“Suedia, shembull për t’u ndjekur për fazën 2”

Suedia po, Suedia jo. Të gjithë po flasin për vendin nordik dhe masat e saj...

Kuvendi sot në seancë plenare

Shqyrtohen ndryshimet në buxhetin e vitit 2020

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot një seancë plenare ku do të shqyrtohen disa akte normative...