MENU
Situata politike në Shqipëri

IDM, thirrje për një moratorium politik 1- vjeçar!

Emrat

KED publikon listën e kandidatëve për Inspektor të Lartë të Drejtësisë

Pas hapjes së procedurës për përzgjedhjen e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Këshilli i Emërimeve...

Nga Shpëtim Nazarko

A e ndihmon dot Rama, si më 18 maj, Bashën?

Në horizontin që duket i mbushur me krizë dhe opozita mallkon Ramën dhe kërkon ikjen...

Hakmarrje ndaj LSI-së?

Mori mandatin/ Gjoni: LSI është shndërruar në partinë e çizmeve dhe bojrave

Të konsideruar si tradhtarë nga ana e deputetëve të cilët dogjën mandatet, deputetët më të...

Kërkon mandatin

Një tjetër aleat ‘tradhëton’ Bashën, dorëzon formularin e dekriminalizimit

Një tjetër deputet i Partisë Demokratike ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit, duke i hapur kështu...

Situata politike

Ish-Presidenti Moisiu këshillon Metën: Bëj si unë

Ish-Presidenti Alfred Moisiu, këshilloi pasardhësin e tij në detyrë Ilir Meta që të thërrasë në...

Reagimi

Protesta e opozitës/ Rama: Pika që s’ju bie

Kryeministri Edi Rama, reagoi në Twitter pas përfundimit të protestës së opozitës, e cila kërkon...

Fjala e saj në Kuvend

Rudina Hajdari, nuk dorëzoi mandatin, rrëfen se çfarë do të sjellë në muajt e ardhshëm

Teksa shumica e ish-deputetëve të Partisë Demokratike dogjën mandatet e tyre, Rudina Hajdari, deputete e...

Vizita në Bruksel

Basha në Twitter: PD luftë për vlerat evropiane në Shqipëri

Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas vizitës së tij në Bruksel. Nëpërmjet një...

Mesazhi i Bashës nga Brukseli

5 orë para Kuvendit dhe Drejtorisë së Policisë, opozita mbyll protestën

Ditën e sotme, opozita zhvilloi protestën e gjashtë pas asaj të 16-Shkurtit, e cila shënoi...

Mesazhi

Protesta para Drejtorisë së Policisë, Lleshaj ftesë qytetarëve

Teksa protesta e opozitës është zhvendosur drejt Drejtorisë së Policisë, ministri Lleshaj ka dalë me...

Foto

Protestuesit përleshen, Basha fle për ‘shtatë palë qejfe’

Ndërkohë që qytetarët e thirrur nga opozita e bashkuar, po ‘luftojnë’ me policinë e shtetit...