MENU
klinika
"Është lidhur kontrata, një investim shumë milionësh"

Rama flet për hekurudhën Tiranë-Durrës dhe portin e ri

Shifra rekord nga COVID-19

MSH: 1239 raste të reja dhe 16 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat e COVID-19 mbeten të larta në vend. Nga 4562 testime, 1239 raste të reja...

Kushi: Hera e parë që mbahet nga një vend i Ballkanit Perëndimor

Shqipëria do të drejtojë Sekretariatin e Grupit të Ndjekjes të Bolonjës

Për herë të parë Shqipëria do të drejtojë Sekretariatin e Grupit të Ndjekjes dhe Zbatimit...

tregu i Huanan mund të mos jetë...

Zyrtari kinez: Covid ka qarkulluar diku tjetër para se të zbulohej…

Virusi që shkakton koronavirusin mund të ketë qenë duke qarkulluar në rajone të tjera përpara...

Situata kritike nga Covid-19

Brataj: Duhet ashpërsim i masave për të ulur infektimet në popullatë

Situata nga përhapja e koronavirusit është kritike. Tregues për Skënder Bratajn janë dhe thirrjet e qytetarëve...

"Nuk ka asnjë vend tjetër në botë që…"

Ministri turk i Mbrojtjes: Grekët militarizojnë 16 nga 23 ishuj që duhet…

Çështja e çmilitarizimit të ishujve grekë u përmend sërish nga Ministri Turk i Mbrojtjes, Hulusi...

Përhapja e virusit

Akademia e Shkencave kërkon ashpërsim të masave

Gjatë një konference shkencore, kreu i Akademisë së Shkencave Skënder Gjinushi u shpreh se masat...

Nga Mentor Nazarko

Për Kosovën… Biden duhet të kapërcejë Trump dhe… veten!

Letra e Presidentit Biden për Presidentin Vuçiç me rastin e Ditës së Shtetësisë serbe, shënon...

Studimet nga OBSH në Wuhan

Pas 2 javësh hetimi, eksperti: COVID-19 nuk ka origjinë laboratorike

Ekipi i hetuesve të OBSH-së, rreth 2 javë më parë ka mbërritur në Wuhan, qytetin...

"Nuk na shqetësojnë numrat, por…"

Mblidhet nesër Komiteti Teknik, Rama: Do të ketë shtrëngim masash!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajëmruar se nesër me të gjitha gjasat do të...

Flet për herë të parë

Intervista e Nanos, Rama: Unë ia kërkoj opinionet! Është pikë referimi

Duke komentuar për herë të parë intervistën e dhënë së fundmi nga ish-Kryeministri Fatos Nano,...

Kreu i sëmundjeve infektive në Itali e shpjegon

Pse është shumë gabim të vaksinosh të shëruarit nga Covid-19

Massimo Galli, kreu i Sëmundjeve Infektive në Spitalin Sacco, dha një intervistë për La Repubblica...